Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Richard Gasquet pokonuje Andy’ego Murraya w pierwszej rundzie Cincinnati Masters 1000

Po zmierzeniu się z Rafaelem Nadalem w Roland Garros i Rogerem Federerem w Wimbledonie, Richard Gasquet znalazł Andy’ego Murraya, kolejne wielkie nazwisko w grze, podczas swojej pierwszej trasy w Cincinnati. Za tę „vintage” etykietę Francuzi i Szkoci zasłużyli na zaszczyt American Night Session (i związaną z tym wilgotność). Obaj mężczyźni stanęli na wysokości zadania, kusząc na papierze i dobrze kończąc głodny pojedynek, który wygrał Brytyjczyk.

Zwycięzca w dwóch setach (6-4, 6-4), Murray zaimponował swoimi usługami, badając jardów (w sumie 14, w tym wiele breakpointów) i pozostawiając bardzo niewiele wolnych miejsc dla Francuzów. Gasquet znalazł jeden pod koniec pierwszej rundy, aby nadrobić późną przerwę, ale stracił swój rzut wejściowy i pierwszą akcję w tym procesie. gniew. Zwłaszcza, że ​​nie jest już w stanie przechytrzyć przeciwnika, mimo wielkiej inspiracji na długim backhandu i na paddingu.

“Piłki były bardzo ciężkie i to była dla niego ogromna przewaga”

Ostateczny scenariusz pierwszego zestawu został przepisany pod koniec drugiego zestawu. Po tym, jak piłka z pierwszego meczu została wyrzucona na asa, który dotknął linii, Gasquet zrezygnował z zagrywki i pozwolił Brytyjczykowi – posiadaczowi dzikiej karty – włożyć zakład do kieszeni. Dwa lata po pokonaniu go w tym samym miejscu podczas jego pięknej kariery w Cincinnati (półfinały), Francuz przegrał ten mecz zjazdowy między dwoma graczami.