Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astana kontynuuje kolejny rok w Peloton, Vinokurov odzyskuje władzę

Kazachski zespół World Tour potwierdził w poniedziałkowym oświadczeniu, że Team Astana z pewnością będzie kontynuował kolejny sezon w kolarstwie.

Udziałowcy reprezentacji Kazachstanu potwierdzili swoją kontynuację jako właściciele drużyny i jako główny partner na przyszły sezon.Dajemy jasno do zrozumienia, że ​​zaufanie jest zachowane Aleksander VinokurovPozostaje odpowiedzialny za zespół do 2022 roku, który powita 17. rok Astany w Peloton.

Aleksander Vinokurov został wykluczony z operacji sportowych dwa miesiące temu ”z powodów osobistych„Był zakwestionowany przez byłego zawodnika i odmówiono mu udziału w Tour de France”.Alexander nadal jest częścią zespołu, ale na razie nie będzie kierował działalnością sportową zespołu i obejmie inną rolę.’, ogłoszony Yana SilCEO Astana-Premier Tech,

Astana zebrała tylko dziesięć zwycięstw w tym sezonie, z czego sześć w mistrzostwach kraju. hiszpański Zdjęcie: Luis Leon Sanchez Wygrał Ordiazikou Classic, Kazachstan Aleksiej Łucenko Pokazano etap Critérium du Dauphiné, a Astana wygrała dwa etapy Basque Country Tour z Eun Izagiri i Alex ArranboroughDrugi po nim na pierwszym etapie wyścigu Vuelta a Espana w sobotę w Burgos, tylko tym razem przegrał ze Słoweńcem Primozem Roglicem.

Alexander Vinokourov był początkiem założenia zespołu Team Astana w 2006 roku. Został jego menedżerem po karierze wyścigowej, ale jego uprawnienia zostały ograniczone w tym sezonie wraz z pojawieniem się kanadyjskiego sponsora Premier Tech i nowego zespołu kierowniczego kierowanego przez belgijską Kazach. dyrektor zarządzająca Yana Seal.

Przyszłość Astany została zakwestionowana po tym, jak dokładnie Premier Tech wycofał się pod koniec tego sezonu.

READ  L1: Paryż SG-Metz, formacje