Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astana kontynuuje kolejny rok w Peloton, Vinokurov odzyskuje władzę

Kazachski zespół World Tour potwierdził w poniedziałkowym oświadczeniu, że Team Astana z pewnością będzie kontynuował kolejny sezon w kolarstwie.

Udziałowcy reprezentacji Kazachstanu potwierdzili swoją kontynuację jako właściciele drużyny i jako główny partner na przyszły sezon.Dajemy jasno do zrozumienia, że ​​zaufanie jest zachowane Aleksander VinokurovPozostaje odpowiedzialny za zespół do 2022 roku, który powita 17. rok Astany w Peloton.

Aleksander Vinokurov został wykluczony z operacji sportowych dwa miesiące temu ”z powodów osobistych„Był zakwestionowany przez byłego zawodnika i odmówiono mu udziału w Tour de France”.Alexander nadal jest częścią zespołu, ale na razie nie będzie kierował działalnością sportową zespołu i obejmie inną rolę.’, ogłoszony Yana SilCEO Astana-Premier Tech,

Astana zebrała tylko dziesięć zwycięstw w tym sezonie, z czego sześć w mistrzostwach kraju. hiszpański Zdjęcie: Luis Leon Sanchez Wygrał Ordiazikou Classic, Kazachstan Aleksiej Łucenko Pokazano etap Critérium du Dauphiné, a Astana wygrała dwa etapy Basque Country Tour z Eun Izagiri i Alex ArranboroughDrugi po nim na pierwszym etapie wyścigu Vuelta a Espana w sobotę w Burgos, tylko tym razem przegrał ze Słoweńcem Primozem Roglicem.

Alexander Vinokourov był początkiem założenia zespołu Team Astana w 2006 roku. Został jego menedżerem po karierze wyścigowej, ale jego uprawnienia zostały ograniczone w tym sezonie wraz z pojawieniem się kanadyjskiego sponsora Premier Tech i nowego zespołu kierowniczego kierowanego przez belgijską Kazach. dyrektor zarządzająca Yana Seal.

Przyszłość Astany została zakwestionowana po tym, jak dokładnie Premier Tech wycofał się pod koniec tego sezonu.

READ  Do Polski przybyło ponad milion uchodźców z Ukrainy