Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Świata w Salt Lake City: Polska i Indonezja szybko dominują Planet Crim

© IFSC

Puchar Świata w Salt Lake City rozpoczął się wczoraj porywająco. 64 najszybszych wspinaczy na świecie rywalizowało po raz drugi w tym sezonie. Werdykt: Podobnie jak podczas pierwszego Pucharu Świata, na obu platformach powieszono biało-czerwone flagi!

Polscy i indonezyjscy wspinacze często dominowali na szybkich imprezach Salt Lake City: Aleksandra Mirosław Będąc siostrami bliźniaczkami, Polska całkowicie wspięła się na szczyt sceny Aleksandra Kalkuta I Natalia Kaluka Indonezyjczycy zajęli drugie i trzecie miejsce Chromosom ugryzienia I Leonardo Vetrik Obaj wrócili na scenę Pucharu Świata.

Alexandra Miroslav na Światowym Szczycie

Aleksandra Mirosław Drugi raz z rzędu w tym sezonie zdobył złoto – siódmy w karierze – Najszybszy czas w finale wyścigu o złoty medal: 6,93 sekundy. Aleksandra Kalkuta Zdobył srebrny medal o sekundę za swoim kolegą z drużyny w 7,83 sekundy.

© IFSC

Aktualny Mistrz Świata Prędkości, Natalia KalukaNa scenie pokonał miejscowych i wszedł na scenę na trzecim miejscu Emma HuntW jednej z zaciętych walk wieczoru: 7,52 sekundy do bieguna, 7,58 sekundy do Amerykanina.

W imieniu francuskiego zespołu, Aurelia Sarison Osiągnął jeden z najlepszych występów w swojej karierze: zajął 5. miejsce w tym mundialu, podpisując najlepszą francuską grę. Za nią widzimy Nastardium czuwanie 10 i Wiktor Andrier 12.

Pełne wyniki finału kobiet:

Finał dla mężczyzn upłynął pod znakiem powtarzających się upadków. W ostatnich czterech walkach doszło do trzech upadków. Obecny rekordzista świata to gracz z Indonezji Chromosom ugryzienia Zwycięzca drugiego Pucharu Świata mężczyzn.

Chromosom ugryzienia Z Amerykaninem w finale wywalczył złoto w 5,64 sekundy Nova Bradshie. Noszony przez cywilów, ten ostatni od samego początku prowadził, ale spadł w połowie drogi, pozostawiając Indonezyjczyków, którzy poszli po złoto.

© IFSC

W małym finale Leonardo Vetrik Uderzył brzęczyk w 5,59 sekundy i zajął trzecie miejsce. Włoch Ludovico Fosali spadł po raz drugi z rzędu i zajął czwarte miejsce.

READ  Tysiące Polaków maszerują w obronie wolności mediów

Na tych Mistrzostwach Świata nasi dwaj francuscy gracze Guillo Moro i Pierre Rebrent zajęli odpowiednio 11 i 13 miejsce.

Pełne wyniki finału mężczyzn:

Program (czas francuski)

Ze względu na różnicę czasu imprezy odbywają się głównie we Francji o północy. Oto cały program, czas francuski.

Sobota, 21 maja:

16:00: Finały Speed ​​kobiet i mężczyzn
17:00 – 21:30: Eliminacje do bloku mężczyzn
11:30 – 17:00: Kwalifikacje do bloku kobiet

Niedziela, 22 maja:

19:00 – 21:15: półfinały kobiet i mężczyzn

Poniedziałek, 23 maja:

2h00: Finał mężczyzn, potem finał kobiet


Czytaj więcej

Wszystko, co musisz wiedzieć o Pucharze Świata w Salt Lake City