Eurowizja 2022, The Brief (5/6): Z Polski do Mołdawii

Debata finałowa, w najbliższą sobotę, poświęcona była piosenkom między 12. a 7. miejscem. Co ciekawe, z pierwszego półfinału pochodzili wszyscy, którzy ukończyli wyścig między 7 a 11 miejscem.

12. Polska: 151 punktów

• 14 miejsce z 46 punktami w plebiscycie Rady Arbitrażowej
  • 9. miejsce w teległosowaniu z 105 punktami

Polska w końcu wróciła do finału. To nie na czasie, aby TVP mocno inwestuje w Juniora i rezygnuje z rywalizacji dużych chłopców. Musieliśmy pojechać do Gazzy Mos w 2017 roku, żeby znaleźć Polskę w sobotni wieczór. 12. miejsce Ochmanna to 5. najlepsze miejsce w Polsce od czasu udziału.

Jednak nie wszystkie Rosie. Ranking „rzeki” rozczarowuje, gdy przypomnimy sobie, że Polska od dawna znajduje się w pierwszej piątce prognostów.

Już w półfinale Ochman był dopiero 6. z wynikiem 198 punktów. Został odrzucony przez jury (7 miejsce z 84 punktami, w tym 5 zer i tylko najlepsze 3 miejsca). Opinia publiczna była bardzo hojna, zwłaszcza dzięki głosom imigrantów (12 punktów z Irlandii, Niemiec i Belgii) (4. miejsce, 114 punktów). Zanotujemy punkt 0 Serbów, ale publiczność nie zakończyła piosenki …

Ta sama obserwacja w meczu finałowym: jeśli więcej niż 20 krajów umieściło Ochmana w pierwszej dziesiątce w teległosowaniu (12 punktów z Ukrainy), to sędziowie otrzymali najwięcej: tylko 9 punktów przyznano przy maksymalnie 10 jednostkach greckich.

11. Holandia: 171 punktów

• 8. miejsce ze 129 punktami w plebiscycie jury
  • 14. miejsce w teległosowaniu z 42 punktami

Holandia wzięła udział w 6. finale z rzędu (ostatnia porażka w 2015 roku). Ponadto, po raz trzeci w ciągu 6 lat, Holendrzy zajęli 11. miejsce w pierwszej dziesiątce.

S10 wygrał półfinał, zajmując 2 miejsce z 221 punktami. Zawodowi jurorzy umieścili „De diepte” na drugim miejscu ze 142 jednostkami. Wszystkie kraje otrzymały 4-krotnie więcej punktów dla Holandii (Szwajcaria, Ukraina, Dania i Armenia). W teległosowaniu S10 zajął 7. miejsce z 79 punktami (z najlepszym 3. miejscem).

READ  Podczas pobytu w Polsce Trudeau broni wydatków Kanady na obronę

W finale S10 zdobyło sporo punktów od jury, w tym 12 z Włoch. Ostatecznie 25 z 39 krajów głosujących uplasowało się „De dipte” w pierwszej dziesiątce. Połowa z tych widzów, 10 punktów belgijskich była najlepszym wynikiem.

10. Norwegia: 182 punkty

• 17 miejsce z 36 punktami w plebiscycie jury
  • 7. miejsce w telewizji ze 146 punktami

Piąty z rzędu finał dla norweskich graczy. Powinniśmy udać się do Agnet w 2016 roku, aby znaleźć ślady awarii na wstępnych etapach. Nordix to 3. top 10 z 5 wersji, które wyraźnie zidentyfikowały udaną formułę.

Subwoofer zajął szóste miejsce w półfinale z wynikiem 177 punktów. Obaj sędziowie zajęli 7 miejsca (73 punkty, w tym 12 Islandczyków i 0 Włochów i Chorwatów). Televote logicznie faworyzowało ten żart o 104 punkty i 4 miejsce (z 10 punktami we wszystkich krajach poza Szwajcarią).

W finale bananożercy nie zdobyli 12 punktów, ale generałowie Szwecji, Australii i Islandii uplasowali ich na 2. miejscu. Według jury tylko 10 z nich oceniło Subwoofer na punkty (3 miejsce w Islandii).

9. Portugalia: 207 punktów

• 5. miejsce ze 171 punktami w plebiscycie Rady Arbitrażowej
  • 15 miejsce w teległosowaniu z 36 punktami

Portugalia stała się najczęstszym uczestnikiem finału. Kto by na tym polegał? IV finał w 5 edycjach, a więc drugi rok z rzędu Lusitańczycy sklasyfikowani od lewej (Czarna Mamba w zeszłym roku zajęła 12 miejsce).

W półfinale Maro i jego śpiewacy zajęli 4. miejsce z 208 punktami. Ta sama pozycja w jurorach z 121 punktami (12 jednostek z Chorwacji, 0 z Włoch). „saudade, saudade” zajął 6. miejsce w telewizji z 87 punktami (pełna karta od szwajcarskiej publiczności, 3. we Francji).

W finale ponad 30 krajów przyznało punkty Portugalii, więc płynność Moro nie zmniejszyła jury! W szczególności przyznano 4 sety z 10 punktami. Teległosowanie jest natomiast bardziej skomplikowane: tylko 9 krajów daje punkty Moro (w tym 7 w Szwajcarii i na Litwie oraz 6 we Francji).

READ  Shoah: Israel ogłasza wznowienie tras koncertowych w Polsce

8. Grecja: 215 punktów

• 6. miejsce ze 158 punktami w plebiscycie jury
  • 12. miejsce w teległosowaniu z 57 punktami

Pierwsze 10 miejsc na drugim miejscu z rzędu to dla Greków wyraźny powrót do wyścigu. Jednak wciąż daleko nam do występów Greków w Złotym Wieku (8 kolejnych 10 miejsc w pierwszej dziesiątce w latach 2004-2011).

Amanda zajęła trzecie miejsce w półfinale z 211 punktami. Wygrał plebiscyt jury z wynikiem 151 punktów (w tym 4 razy 12 punktów z Holandii, Norwegii, Francji i Włoch), ale walczył o 8 miejsce w telewizji i 60 punktów (w tym 12, ale 7 razy 0 z Norwegii).

Spurs teległosuje finałowy mecz dla Amandy z 9 strzelonymi bramkami. Zwróć uwagę na 12 odniesień do społeczeństwa albańskiego. Z drugiej strony bardzo dobre wyniki wśród jurorów: 6 krajów, w tym Holandia, która otworzyła piłkę, jest na pierwszym miejscu jako „remis”. Tak więc Grecja była liderem wczesnym wieczorem.

7. Mołdawia: 252 punkty

• Miejsce 20. z 14 punktami w plebiscycie jury
  • 2 miejsce w teległosowaniu z 239 punktami

Zdob oznacza, że ​​Zdub dał mu Michała Szpaka, co jest imponującym powrotem. W półfinale Mołdawianie zajęli 13. miejsce z 19 punktami i odpadli po głosowaniu ekspertów (Grecja była o 7 punktów lepsza od 8 krajów). Jednak z 135 punktami (maksymalnie 6 razy 10 jednostek, wszystkie kraje oprócz Albanii brały udział) na 2. miejscu w teległosowaniu Mołdawianie zmienili sytuację i zajęli 8. miejsce.

W finale ta metoda jest prawie identyczna: zagłodzony głos zawodowy (ale więcej punktów jest takich samych jak we Francji!): Tylko 4 kraje sklasyfikowały kraj w punktach (maksymalnie 6 punktów od Greków).

Drugie miejsce w referendum zajęła Mołdawia (wyprzedzając np. Włochy, Wielką Brytanię i Hiszpanię…): 12 punktów od Rumunii i Serbii.

Dyscyplina: Mołdawia zajęła 4. finał w pięciu edycjach i 3. miejsce w konkursie. Kirkorov nie musi błyszczeć!

Jutro pojedziemy do pierwszych 6 miejsc od Włoch po Ukrainę.