Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przeniesienie oficerów batalionu Azow do więzienia Lefortowo w Moskwie według TASS

Przeniesienie oficerów batalionu Azow do więzienia Lefortowo w Moskwie według TASS

Kilku oficerów batalionu Azow zostało przeniesionych do więzienia Lefortowo w Moskwie

„W tej chwili kilku dowódców Azowa, którzy zostali schwytani podczas ataku na Mariupol, zostało przeniesionych do Lefortowa”Źródło w rosyjskiej policji poinformowało agencję prasową, nie precyzując, o kim dokładnie mówi.

Więzienie Lefortowo znajduje się w dystrykcie moskiewskim i jest znane jako miejsce, w którym NKWD, poprzednik KGB, ćwiczyło przesłuchania za pomocą tortur w latach 30., w czasach Związku Radzieckiego.

Wcześniej dzisiaj to rosyjskie źródło twierdziło, że zastępca dowódcy pułku Światosław Palamar i dowódca 36. dywizji.mi Brygada morska Serhiv-Volynsky została przeniesiona na terytorium Federacji Rosyjskiej w celu zbadania.

Pod koniec maja przywódca „Donieckiej Republiki Ludowej” Denis Pushlin zapowiedział, że żołnierze zostaną postawieni przed sądami tego samozwańczego prorosyjskiego państwa separatystycznego, gdzie zostaną aresztowani. Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Andriej Rudenko potwierdził wówczas, że więźniowie będą sądzeni.

Według TASS ponad tysiąc ukraińskich żołnierzy, którzy udali się do Azowstalu, zostało przeniesionych na rosyjską ziemię w celu przeprowadzenia śledztwa. Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że do końca maja poddało się ponad 2400 ukraińskich żołnierzy, w tym bojowników Azowa.

READ  Tenis: Polskie linie lotnicze nie wpuszczają Rosjanina na pokład samolotu