Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holcim przejmuje polski Izolbet

Zurych (AWP) – Holcim planuje zakup polskiego Izolbetu, który poszerzy swój segment dedykowany rozwiązaniom i produktom budowlanym. Proces powinien zakończyć się w drugiej połowie.

Przejęcie to wzmocni obecność Holcim „na bardzo atrakcyjnym rynku renowacji, izolacji termicznych i wykończeniowych”, uzupełniając niedawną inwestycję giganta materiałów budowlanych w nowy zakład produkcyjny w Krakowie.

Izolbet, producent chemii budowlanej, zapraw suchych i systemów dociepleń, odnotował w ciągu ostatnich trzech lat dwucyfrowy wzrost sprzedaży i zysku operacyjnego (EBITDA).

Firma zatrudnia około 170 osób i posiada cztery zakłady produkcyjne w Budzyniu, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie. Zgodnie z czwartkowym oświadczeniem większość jej działalności jest „na szybko rozwijającym się rynku napraw i modernizacji”.

Polska firma zostanie zintegrowana z działem rozwiązań i produktów międzynarodowego koncernu Zug, który został już rozbudowany dzięki niedawnym przejęciom PRB Group we Francji i PTB-Compaktuna w Belgii. Oczekuje się, że do 2025 r. oddział ten zapewni 30% całkowitej sprzedaży Holcim.

Nie ujawniono żadnej kwoty. Proces należy zgłosić do policjanta zawodów w Polsce.

ck / en

READ  Breteuil-sur-Noye: stopy Lebronze, ekspert w dziedzinie stopów, który zaopatruje Airbusa ... i Zgromadzenie Narodowe