Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przebłysk geniuszu, Paris Saint-Germain znalazł swojego „dyrygenta”

Przebłysk geniuszu, Paris Saint-Germain znalazł swojego „dyrygenta”

Piłka nożna – Paris Saint-Germain

Przebłysk geniuszu, Paris Saint-Germain znalazł swojego „dyrygenta”

Opublikowano 30 kwietnia 2024 o 3:00

Zapalony fan sportu. Dorastał wśród dźwięków silników Formuły 1 i wyczynów Ronaldinho. Dziś, mając tytuł magistra dziennikarstwa sportowego, nie tęskni już za Grand Prix Formuły 1 czy meczem Paris Saint-Germain, które są jego pasją i specjalizacją.

Latem ubiegłego roku Paris Saint-Germain zdecydował się rozstać z Christophe’em Galtierem już po jednym sezonie na ławce rezerwowych paryskiej drużyny. Na jego miejsce w końcu przybył Luis Enrique. Jak podkreśla były paryżanin Guillaume Hoarault, pierwsze szkolenie hiszpańskiego technika w Paryżu zakończyło się sukcesem.

Ze względu na wrażliwy sezon Christophe Galtier, Paryż Saint-Germain Latem ubiegłego roku zdecydował się rozstać z Marsylijczykiem. Aby go zastąpić, tak Luisa Enrique kto został mianowany. Pierwszy sezon hiszpańskiego technika dobiegł już końca, a on wciąż jest na dobrej drodze do osiągnięcia ogromnego czterokrotności. Więc, Guillaume'a Huaro Pełna pochwał dla Luisa Enrique.

Huaro rozpala ogień dla Luisa Enrique

W tym sezonie było kilka wzlotów i upadków, ale dominacja PSG jest ważna. Jako konsultant (Canal+ w L1 i szwajcarski kanał Blue Sport w przypadku Ligi Mistrzów) widzę z pierwszej ręki, co dzieje się na boisku, a Paryż jest naprawdę daleko w tyle pod względem jakości futbolu. Zawodnicy są dobrzy atletycznie i technicznie, ale nawet o tym nie mówię. Podobał mi się ten sezon, ponieważ było w nim wiele odkryć, zwłaszcza pierwszy: Warren Zaire-Emery. Podoba mi się sposób, w jaki Luis Enrique zarządzał swoim zespołem, dając czas na grę młodym zawodnikom, takim jak Ceni Maiolo czy Joram Zaj, co w PSG nigdy nie jest łatwe. Jest mniej bling-bling », wyjaśnia były napastnik reprezentacji Paryż Saint-Germain W kolumnach drużynazanim będziesz kontynuować.

READ  Niemcy - Włochy: linie startowe

„Luis Enrique jest liderem”

Potrafił się przystosować, zwłaszcza po odejściu Kyliana Mbappe. Można by pomyśleć, że ograniczenie jego gry na poziomie seniorskim byłoby kontrowersyjne, ale w końcu tak się stało. Luis Enrique również wiedział, jak dostosować swoją komunikację. Luis Enrique jest kapitanem. Część chłopaków udawała się bezpośrednio do trenera z administracją. Wiemy, że Nasser Al-Khelaifi jest blisko zawodników. Za moich czasów próbowaliśmy tego. Podobnie jak Carlo Ancelotti, cichy trener, który narzuca się bez robienia zamieszania, Luis Enrique wie, jak zarządzać ego i popychać grupę do przodu. Udało mu się to wdrożyć, co jest dobre dla klubu. Nie jest trenerem, którego lubię najbardziej, ale wiedział, jak egzekwować swoją władzę i dbać o jej szanowanie. Wniósł swoje zagranie, coś w rodzaju Barcelony 2.0 z posiadaniem piłki, co już robiło PSG. Na tym etapie bardziej potrzebujemy menadżera niż trenera, menadżera, który każe ci biec w prawo, a wszyscy idą w prawo „, Dodać Guillaume'a Huaro.