Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka nożna: Polska, Ukraina i Gruzja zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy

opublikowany

piłka nożnaPolska, Ukraina i Gruzja zakwalifikowały się do Euro

W eliminacjach Polacy wyeliminowali Walię, a Ukraińcy pokonali Islandię. Historyczne kwalifikacje Gruzinów, którzy pokonali Grecję.

Gruzini po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowali się do międzynarodowego konkursu.

Gruzini po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowali się do międzynarodowego konkursu.

Agencja prasowa Francji

Polska, Ukraina i Gruzja to trzy ostatnie drużyny, które zakwalifikowały się do Euro 2024 w Niemczech po rozegraniu trzech ostatnich meczów barażowych we wtorkowy wieczór.

Polska zakwalifikowała się, eliminując Walię w rzutach karnych (0-0, 5 zakładka 4) w Cardiff, dołączając do Francji w fazie grupowej.

Naród Roberta Lewandowskiego wygrał ostatni zachowany bilet, dołączając do grupy D, w której skład wchodzą także Holandia i Austria.

Ukraina potwierdza swój bilet na 86. miejscu

Ukraina zakwalifikowała się do rozgrywek, pokonując Islandię 2:1 po meczu barażowym przeniesionym z powodu wojny do Wrocławia (Polska).

Ukraińcy potwierdzili swój czwarty udział w turnieju kontynentalnym, w którym zagrają w grupie E składającej się z Belgii, Słowacji i Rumunii.

Islandia otworzyła wynik po półgodzinie gry za sprawą Gudmundssona, po czym Ukraina wyrównała, a celnym strzałem Tsygankowa po błyskawicznym kontrataku (54) strzelił Cygankow, a wyrównującego gola strzelił Modrić pod koniec pierwszej połowy. Mecz (86).

Gruzja się cieszy

Ze swojej strony Gruzja zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy, w których zagra w grupie Portugalii, pokonując Grecję w rzutach karnych (0:0, 4 do 2) w meczu play-off.

Drużyna prowadzona przez Francuza Willy'ego Sagnola po raz pierwszy od uzyskania przez kraj niepodległości w 1990 roku kwalifikuje się do finałowej fazy międzynarodowego turnieju. Zagra w grupie F z Portugalią, Turcją i Czechami.

(Agencja prasowa Francji)

READ  Jasne spostrzeżenie Marquinhosa