Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Powiększ polskie studio

CD Projekt to firma stworzona w 1994. Od dnia otwarcia swoich drzwi stała się jedną z wiodących firm w branży projektowanie gier wideo. CD Projekt nigdy nie przestał się poprawiać przez lata, a w 2020 r. stał się Druga co do wielkości firma zajmująca się grami wideo w EuropiePo Ubisoft.

Odwiedź nasze linie, aby dowiedzieć się więcej o CD Projekt.

CD Projekt: Krótka historia

Marcin Iwiński i Michał Kiciński Pasjonat gier wideo. Przede wszystkim zaczęli sprzedawać zagraniczne gry wideo na polskim rynku krajowym. Następnie, w maju 1994 roku, postanowili stworzyć CD Projekt. Głównym celem firmy jest: Sprzedaż oprogramowania na płycie CD.

CD Projekt był wówczas jedyną polską firmą specjalizującą się w grach wideo i oprogramowaniu edukacyjnym. We współpracy z Interplay Entertainment firma przetłumaczyła kilka wydań gier wideo na język polski. Obejmuje to Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Icewind Dale itp.

CD czerwony projekt studyjny

CD Projekt rozszerza swoją działalność

W lutym 2002 roku powstała firma Projekt CD RED STUDIOJednostka rozwoju gier wideo. Pierwszym dziełem firmy był Wiedźmin (Wiedźmin).

W tym samym roku firma rozszerzyła swoją działalność do: Słowacja jak również w Republika CzeskaCD Projekt sprzedaje gry wideo przetłumaczone na język czeski. Następnie przedłużaj go, aż Węgry.

CD Projekt kupuje kilka studiów i usług zajmujących się tworzeniem gier wideo

Na początku 2008 roku firma zdecydowała się na zakup studia deweloperskiego Program Metropolia. Kilka miesięcy później też kupiła GOG.com. Jest to usługa odpowiedzialna za dystrybucję gier wideo przez Internet. W tym kontekście te gry Kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Niektóre tytuły mogą więc działać nawet z OS X i Linux.

Na początku 2021 przejął CD Projekt cyfrowe studio przeglądarki Który znajduje się w Vancouver. Ten ostatni składa się z dziesięciu programistów.

READ  Route 363, wódka zrobiona w 100% z lokalnych ziemniaków

Najlepsze gry CD Projekt

Mówiąc o deweloperze CD Projekt, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi mi na myśl, jest Cyberpunk 2077. W rzeczywistości wynika to z ciągłego szumu i „niesamowitych” występów Keanu Reevesa w 2019 roku. Jednak większość ich prac można znaleźć w franczyza Wiedźmin.

Oto lista najlepszych gier wideo opracowanych przez CD Projekt.

Magik

Magik

Wiedźmin to franczyza opracowana przez CD Projekt, oparta na książkach o tym samym tytule autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Ta gra została wydana w 2007I dostępne tylko na PC. To trochę jak relikt według dzisiejszych standardów, ale w tamtym czasie był to imponujący wyczyn w świecie gier wideo.

Akcja Wiedźmina rozgrywa się w Średniowieczny świat fantasy. Głównym bohaterem tej gry jest Geralt de Reeve. Jest utalentowaną osobą Nadprzyrodzona moc. Ponadto ma doskonałe opanowanie sztuki walki mieczem. Jest łowcą potworów.

W Wiedźminie Geralt początkowo podjął się eskortowania księżniczki. Następnie król Foltest pomógł przywrócić kraj przeciwko Zakonowi Płonącej Róży.

Wiedźmin 2: Król Zabójca

Wiedźmin 2: Zabójca Królów został wydany 4 lata po premierze pierwszej gry. W tym wydaniu CD Projekt rozwinął prawie każdy aspekt pierwszego tytułu. W tym kontekście walka staje się bardziej złożona, a broń została przeprojektowana.

Dans The Witcher 2: Assassin of Kings, Geralt مؤسسة Foundation w areszcie Po oskarżeniu o zabicie króla Foltesta. Tego dnia zabójca uciekł, a Geralt znalazł się przed zwłokami króla Foltesta, obnażonym mieczem.

W więzieniu był przesłuchiwany przez kapitana Blue Stryx, Vernon Roche. Ten ostatni mu wierzy i daje mu szansę wytropienia prawdziwych zabójców. Następnie misja zaczyna ujawniać tożsamość zabójców. Jego śledztwo prowadzi go do: Rzeka Pontar, granica między Kaedon, Edirne i Temerią, gdzie staje w obliczu wrogów.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to jeden z najciekawszych napisów w serii gier. CD Projekt zaprezentowany 23 października 2018. Jest to gra fabularna, która ma aspekt kolekcjonerskiej gry karcianej. W rzeczywistości jest inspirowany Wiedźminem 3: Dziki Gon, który pojawił się w 2015 roku.

READ  Bretania jest rozdarta nad swoim modelem rolniczym i jego dewastacją

W Wojnie Krwi: Wiedźmińskie Opowieści gracze kontrolują Królową Meve w kampanii, której celem jest zawieranie sojuszy i odbieranie Północy. Według CD Projekt ta gra oferuje Trzydzieści godzin treściGdzie stany Leiria i Rivi stają przed niespodziewanym atakiem sił Nilfgaardu.

Wspólne: Wiedźmińska Gra Karciana

Kto by pomyślał, że mała gra z głównej serii może zamienić się w wielką kolekcjonerską grę karcianą? Tak właśnie jest w przypadku Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Dzięki kwitnącej scenie konkurencyjnej i stale ewoluującej strategii, Gwent wywarł ogromny wpływ na graczy i oczekuje, że pozostanie obiecującą grą przez wiele lat.

Gwent: Wiedźmińska Gra Karciana to gra karciana pomiędzy dwoma graczami. W rzeczywistości każdy gracz ma talię powiązaną z frakcją ze świata serii Wiedźmin. W tej grze każdy gracz na zmianę umieszcza karty, które dają mu punkty. Runda kończy się, gdy graczom skończą się karty i wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon to także gra wideo opracowana przez CD Projekt. Został odsłonięty 19 maja 2015 r. Ta gra Działa na PC (Windows i Linux), PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W tym wydaniu CD Projekt może pochwalić się silną kombinacją i ulepszeniami w stosunku do poprzednich gier pod względem walki i ogólnego poczucia postępu.

Po grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów między Królestwami Północy a Imperium Nilfgaardu panuje napięcie. Ponadto Geralt z Rivii dowiaduje się, że jego adoptowana córka Ciri, która zniknęła, nadal żyje, ale jest tropiona przez Dziki Gon (legendarny oddział Widmowych Rycerzy).

Tak więc, z pomocą Triss Merigold (jego przyjaciółki) i Yennefer de Vengerberg (towarzyszki), Geralt wyrusza na poszukiwanie swojej córki, zanim odnajdzie ją Dziki Gon.

Film Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to gra wideo Action-RPG od CD Projekt. Jest inspirowana grą science fiction Cyberpunk 2020 stworzoną przez Mike’a Bondsmitha. Ta gra działa na Windows PC, PS4, Xbox One oraz Google Stadia. Według CD Projekt, kompatybilność z konsolami do gier PlayStation 5 i Xbox Series ma pojawić się w 2022 roku.

READ  Wietnam - błyszcząca gwiazda na niebie handlu międzynarodowego | Gospodarka