Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska sprzedaje szczepionki do Australii, demonstracja w Bangkoku.. Aktualizacja epidemii

Polska sprzedaje szczepionki do Australii, demonstracja w Bangkoku.. Aktualizacja epidemii

Podczas gdy wariant delta zakłóca letnie wzgórza w wielu krajach, szczepienia są kontynuowane z nadzieją na powrót do normalnego życia. Nadal konieczne jest, aby dawki były dostępne na całym świecie, a to jest dalekie od rzeczywistości. Mogłoby to sprzyjać pojawianiu się nowych wariantów, bardziej zaraźliwych lub bardziej odpornych na szczepionki.

Według raportu AFP z oficjalnych źródeł w niedzielę epidemia zabiła co najmniej 435.3003 osoby na całym świecie od końca grudnia 2019 r., wśród ponad 206,7 mln infekcji. Stany Zjednoczone są krajem o największej liczbie zgonów (621 253), wyprzedzając Brazylię (568 788), Indie (431 225), Meksyk (248 167) i Peru (197 340).

  • Polska sprzedaje Australii milion dawek szczepionki

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Polska sprzedała Australii milion dawek szczepionki COVID-19 w ramach „polityki odpowiedzialnej solidarności”. Zdaniem ministra Adama Nidziselke, zakup szczepionek z Polski „pozwala nam zaspokoić potrzeby naszych obywateli, ale także pomóc tym, którzy ich potrzebują”.

oferta limitowana. 2 miesiące za 1 euro bez zobowiązań

Polska zapewniła już pełne szczepienia 55% swojej populacji, ale wskaźnik szczepień drastycznie spadł w ostatnich miesiącach, a wiele ośrodków szczepień zostało zamkniętych z powodu niskiego zapotrzebowania.

  • We Francji coraz więcej pacjentów trafia do szpitala

Wpływ czwartej fali epidemii Covid-19 nadal obciąża szpitale we Francji, w tym usługi intensywnej opieki, wynika z danych opublikowanych w sobotę przez francuskie służby zdrowia. Liczba hospitalizowanych pacjentów wciąż rośnie, osiągając w sobotę 9648 (9 546 w piątek), w tym 606 nowych przyjęć (836 dzień wcześniej).

W ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 5298 nowych przyjęć do szpitala w porównaniu do 4574 w poprzednim tygodniu. Nadal rosła liczba hospitalizacji na oddziałach intensywnej opieki medycznej, które leczą najpoważniejsze przypadki, łącznie 1837 pacjentów w porównaniu do 1831 w piątek, w tym 118 przyjęć w ciągu 24 godzin.

READ  Przerwa:: Brak reakcji dla EUR po sprzecznych danych z Niemiec

Od piątku do soboty na Covid zmarło 51 osób (74 zmarło dzień wcześniej), co daje łączną liczbę ofiar śmiertelnych w liczbie 112 658 od początku epidemii w marcu 2020 r. Jeśli chodzi o zanieczyszczenie, w sobotę odnotowano 24 427 przypadków, w porównaniu do 26 453 zgony. dzień wcześniej.

Od początku kampanii szczepień we Francji 46267777 osób otrzymało co najmniej jeden zastrzyk (tj. 68,6% całej populacji), a 39 028100 osób ma teraz pełny harmonogram szczepień (57,9% całej populacji). ogólna populacja).

  • Tysiące protestujących w Montrealu przeciwko paszportowi

„Wolność”, „Nie jesteśmy szczurami laboratoryjnymi”: Kilka tysięcy osób demonstrowało w sobotę na ulicach Montrealu w Kanadzie, protestując przeciwko wydaniu paszportu na szczepionki, donosi dziennikarz AFP.

Władze prowincji ogłosiły kilka dni temu, że mieszkańcy Quebecu, którzy chcą zjeść w restauracji, wyjść do pubu, pójść na siłownię lub na festiwal, będą musieli przedstawić dowód szczepienia od 1 września.

Kilka tysięcy protestujących przemaszerowało w niedzielę samochodem do Bangkoku, domagając się dymisji premiera Prayutha Chan-o-chy, który jest coraz częściej krytykowany za sposób, w jaki radzi sobie z kryzysem koronawirusa i jego wpływem na gospodarkę. Setki samochodów i dwukołowców z koncertem klaksonów zablokowały niektóre osie w centrum stolicy Tajlandii, a kilku przechodniów po drodze oddało trzypalcowy salut na znak oporu wobec władz.

„Żądamy natychmiastowej rezygnacji Pruita Chana lub Cha. Nie ma on możliwości kierowania tym krajem” – powiedział o obecnym rządzie Nataut Saikwa, polityk, który był blisko byłego premiera Thaksina Shinawatry. Kwestią sporną jest epidemia Covid-19, z ponad 20 000 nowych przypadków dziennie, powolna kampania szczepień i ekonomiczny wpływ ograniczeń.

  • Około 9000 wierzących w Lourdes

Msza otwarcia zgromadziła w niedzielę prawie 9 000 wiernych w Lourdes, największym katolickim centrum pielgrzymkowym we Francji, pomimo kontekstu wychodzenia z pandemii i ograniczonych podróży za granicę. Wobec braku 2020 roku w tegorocznych uroczystościach wzięło udział około 300 pacjentów szukających cudownego uzdrowienia, znacznie mniej niż zwykle.

READ  Kwartalny zysk portugalskiej firmy Jeronimo Martins wzrósł dzięki silnej sprzedaży w Polsce.

„Czekali na powrót dwa lata, dwa lata samotności. Widzieliśmy radość na ich twarzach” – uśmiecha się Michel de Verneuil, prezes Hospital Notre Dame de Salou, odpowiedzialnego za organizację pielgrzymki. . Jaskinia, w której w 1858 roku pojawiła się Dziewica Bernadeta Soberos, zgodnie z katolicką tradycją, jest zamknięta dla zwiedzających, aby uniknąć skażenia. Pielgrzymi kładli ręce na ścianach, by całować kamień.

  • Prezydent Konga wzywa do szczepień

Prezydent Konga Denis Sassou Nguesso wezwał w niedzielę swoich rodaków do zdecydowanego przestrzegania szczepień przeciwko Covid-19 w celu uzyskania immunitetu masowego, „jedynej drogi do zbawienia” w walce z tą pandemią. W Kongu tylko 1,8 do 2% populacji kwalifikującej się do szczepień otrzymało swoje dawki z powodu oporności i nieufności, jakie wywołują szczepionki, według kongijskiego Ministerstwa Zdrowia.

Prezydent Sassou Nguesso ogłosił w przemówieniu w państwowym radiu i telewizji z okazji Dnia Niepodległości.

  • W Demokratycznej Republice Konga partia szczepionek jest odbierana 35 dni po wyczerpaniu zapasów

Kongijskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że rząd Demokratycznej Republiki Konga (DRK) otrzymał ponad 50 000 dawek szczepionki AstraZeneca COVID-19 dostarczonej przez Wielką Brytanię, 35 dni po wyczerpaniu zapasów. „Ta partia szczepionek zostanie wykorzystana do podania drugiej dawki większości osób, które otrzymały już pierwszą w ramach szczepienia rozpoczętego 19 kwietnia 2021 r.”, wynika z otrzymanego w sobotę biuletynu Ministerstwa Zdrowia. .

Aplikacja L’Express

Aby kontynuować analizę i dekodowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

W tym ogromnym kraju, liczącym 90 milionów ludzi, tylko 81 910 osób zostało zaszczepionych w 13 z 26 prowincji na dzień 10 lipca, czyli datę ważności ostatniej dostępnej partii ponad 300 000 szczepionek AstraZeneca, jedynej stosowanej w Demokratycznej Republice Kongo. Spośród nich 4260 otrzymało drugą dawkę, ale 77650 osób czeka.

READ  2021 Oprogramowanie do zarządzania informacjami prawnymi Analiza badań rynkowych | Perspektywy, status, najnowsze zmiany i prognozy na 2031 rok


opinie

Gospodarka

Tygodniowo, "biblioteka środowiskowa" Przynosi ci nagłówek w wiadomościach.Emmanuel Botha

Ekonomia stosowana

Ekonomista Olivier Ridulis trzyma w tym tygodniu pióro z Proceedings of the Association for Political Economy.Jean-Yves Archer

Nauki

W tym roku Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu obchodzi 33. rocznicę.Ze scenariuszem Jean-Marca Jankovica

Alarm

Źródło: LAURA ACQUAVIVAAutor: Christoph Donner