Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wynajem samochodów w Tuluzie: droga do sukcesu

podstawowy
Tempo wynajmu krótkoterminowego samochodów w ostatnich latach wzrosło. W Tuluzie mieszkańcy dają się uwieść. Floty wypożyczalni samochodów tego lata nawiedziła burza. Ten odnoszący sukcesy rynek przyciąga freelancerów do walki z gigantami.

« En raison du grand nombre d’appels, le temps d’attente est élevé.

Koncentrując się na obrotach głównych graczy w wynajmie krótkoterminowym samochodów, dopiero pierwsze miesiące kryzysu zdrowotnego dla wielu sparaliżowały ich, a innych obciążyły. Od tego czasu postępuje powolne ożywienie niektórych gigantycznych firm. Aby potwierdzić ten trend, organizacja „La Dépêche du Midi” próbowała się z nimi skontaktować. Pracownicy kilku agencji w Różowym Mieście są zwięzłe po drugiej stronie telefonu. Wydaje się bardzo zajęty.

“Proszę o cierpliwość. Przykro mi, ale mamy tu dużo pracy. Rezerwacje są połączone” – mówi sekretarz, przyjmując rezerwacje klientów. “To zawsze bardzo pracowity okres” – mówi sekretarz, wchodząc. rezerwacje klientów, niewiele więcej niż inne. Wynika to z faktu, że ludzie wyjeżdżają na wakacje do Francji ze względu na ograniczenia zdrowotne w innych krajach. Widać, że wynajmują u nas.” Tak więc trudno jest wynająć w niektórych agencjach Brak dostępnych samochodów Zjawisko, które również spowodowało znaczny wzrost cen.

Nowości

Freelancerzy wyruszają na podbój tego owocnego rynku. Covid-19 nie spowalnia też entuzjazmu. Tayeb Chaaban i jego partner otworzyli Serenity Rent a Car około dwa miesiące temu w Tuluzie. Od momentu otwarcia „żaden samochód nigdy nie zatrzymał się na parkingu”. „Widać, że czynsz ewoluuje. Coraz więcej osób wynajmuje. Zakupy stały się skomplikowane. Koszty związane z zakupem są chłodniejsze niż inne. Przy leasingu nie ma bólu głowy, samochód jest niezawodny” – mówi współkierownik .

Z gigantami wie, że wyścig jest ciężki. “Wypożyczają samochody od dealerów. Tysiące. Więc mogą być tańsi niż my, freelancerzy. Ponadto niektóre ich samochody nie są tak dobrze wyposażone, jak my.” Trzy samochody miejskie i jeden sedan: Tayeb Shaaban zamierza zwyciężać w tym coraz bardziej konkurencyjnym środowisku swoją flotą.

READ  „Boję się znaleźć u władzy skrajnie prawicowego wybranego urzędnika”.

„Nie każdy ma środki”: luksusowy wynajem dla każdego

W ostatnich latach na portalach społecznościowych wielu użytkowników zaczęło oferować luksusowe samochody do wynajęcia
DDM – Archiwum

Wśród pieszych w centrum Tuluzy, zwykle w weekendy, dominuje hałas silników. oczy wirują. Jeden lub więcej luksusowych samochodów przejeżdża powoli, skupiając się na nich. Często są to samochody wynajmowane na wesela. Innym razem po prostu dla zabawy.

Zjawisko to nie jest nowe, ale na przestrzeni lat narastało. Na portalach społecznościowych, w szczególności Snapchat, dziesiątki użytkowników pokazują sedany za kilka tysięcy euro wynajęte w Niemczech lub Polsce do wynajęcia w Tuluzie i okolicach. Generalnie czynsz wynosi od 300 do 450 za dzień w weekendy. Wpłata do kilku tysięcy euro. Większość firm leasingowych dąży do tego, aby zarządzanie ich biznesem było nienaganne.

Niektórzy jednak zdecydowali się na nieprzejrzystą administrację, ukrywając swoje dochody i obroty przed organami podatkowymi i organizacjami społecznymi. Wynajem samochodów luksusowych zajmuje znaczącą pozycję w dzielnicach robotniczych Tuluzy. Zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Socjologowi Babowi Mumarowi Niangowi to zjawisko można łatwo wytłumaczyć: “Nie ma liczby, która by dowodziła, że ​​większość wypożyczalni należy do tej klasy społecznej. Zauważa jednak w tym przypadku, że są one bardziej skłonne do kochania luksusu. Popularny zajęcia szukają prestiżu. Chcą pokazać poziom życia, którego nie mają. Kultura hip-hopowa również rozwinęła to pragnienie wśród młodych ludzi. Przejmują ikony klipów gangsta rapowych, w których pokazywane jest rzekome bogactwo.

zadowolić wszystkich

Na tym obiecującym rynku oferta jest zróżnicowana. Clément Chiarot analizował rynek na długo przed postawieniem stopy. Ten entuzjasta samochodów w najbliższych miesiącach uruchomi swoją wypożyczalnię SW Prestige. „Chcę odejść od obecnie dostępnych luksusowych wynajmów. Pokażę sedany, które wypożyczę we Francji z francuskim ubezpieczeniem. Ubezpieczenie zagraniczne i jego gwarancje są bardzo niejasne – mówi przyszły menedżer.

Według nowicjusza konkurencja jest silna. Ale zamierza uwieść tych, którzy podzielają jego pasję. “Wszyscy kochają piękne rzeczy, ale nie każdy ma na to środki. Tam wynajmujesz luksus na weekend” – uśmiecha się Clement Chiarot.

Pułapki, których należy unikać przy wynajmie pojazdu

Wygodnie jest wynająć samochód. Ale wynajem może szybko zostać ograniczony. Istnieje kilka pułapek, których należy unikać, aby nie wydawać dużej kwoty. Ubezpieczenie samochodu może być prawdziwym problemem. Podstawowa umowa najmu zazwyczaj obejmuje ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie od kradzieży/uszkodzenia. Kwestia pozostaje do odliczenia, czyli kwoty, która pozostaje do zapłaty w przypadku napotkania problemu. Często jest to około 600-800 euro. Warto więc wykupić kompleksowe ubezpieczenie – jeśli zapłaciłeś za wynajem kartą Gold Visa/Mastercard/American Express, ubezpieczenie karty automatycznie zwróci Ci tę podwyżkę w razie wypadku lub wypadku. Wiele kosztów jest również ukrytych: jeśli zwrócisz samochód do innego dealera, zostanie naliczona opłata. W przypadku drugiego kierowcy wynajmujący może pobrać opłatę. W przypadku kierowców poniżej 25 roku życia obowiązują również opłaty. Przebieg jest ograniczony, opłata będzie naliczana za każdy dodatkowy przejechany kilometr.