Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska pokonuje Arabię ​​Saudyjską i tymczasowo zajmuje pierwsze miejsce w grupie C

Polska pokonuje Arabię ​​Saudyjską i tymczasowo zajmuje pierwsze miejsce w grupie C

Ten artykuł ma ponad rok.

Drugiego polskiego gola strzelił w sobotę, a Robert Lewandowski po raz pierwszy w finale Pucharu Świata trafił do siatki.

Telewizja francuska – redakcja sportowa

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 1 minuta

Robert Lewandowski po golu w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej 26 listopada 2022 roku na stadionie Al Rayyan.  (Manan Vatsyayana/AFP)

Do drugiego wyczynu nie doszło. Cztery dni po zwycięstwie nad Argentyną (2:1) Arabia Saudyjska przegrała z Polską (2:0) w sobotę, 26 listopada, w drugim dniu fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022.

Po otwarciu prowadził Piotr Zieliński (39H), podopieczni Hervé Renarda doprowadzili do kilku wyrównań, nie zwodząc jednak czujności cesarza Wojciecha Chesnego. Bramkarz Juventusu Turyn zniesmaczył napastników przeciwnika, szybko odejmując rzut karny Salemowi Al-Dosariemu i przekazując go Mohammedowi Al-Breikowi (45+1).H), po czym podwoił skuteczność obron w drugiej połowie.

Pierwszy gol Roberta Lewandowskiego na mundialu

Saudyjczycy, po braku sukcesów pod bramką, również pozostawili po sobie duże przestrzenie, ale Arkadiusz Milik (63)H) Następnie Robert Lewandowski (66H) Znajdź sumy Muhammada Al Owaisa. Pomimo niedawnego wsparcia ze strony fanów w Al Rayyan, Green Falcons dokończyli mecz. Wykorzystując błąd Abdula-Ilaha Al-Malikiego i Roberta Lewandowskiego (82H) Pierwszego gola udało mu się strzelić w końcowej fazie Pucharu Świata, wyzwalając Polskę.

Dzięki temu sukcesowi (2:0) Polacy w pełni odzyskali siły i tymczasowo zajęli pierwsze miejsce w grupie C, zanim o ósmej wieczorem zmierzą się z Argentyną i Meksykiem. Jeśli reprezentacja Arabii Saudyjskiej nic nie straci, będzie musiała w środę pokonać Meksyk, aby po raz pierwszy od 1994 roku zakwalifikować się do 1/8 finału.