Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska pokonała Walię i zmierzyła się z Francją na Euro 2024

Polska pokonała Walię i zmierzyła się z Francją na Euro 2024

Euro 2024 (Baraże). Walia – Polska: 0-0 (4 do 5 w zakładkach)

Ostatni bilet na turniej w Niemczech Polacy zdobyli od połowy czerwca do połowy lipca po zaciętym zwycięstwie Ukrainy nad Islandią w Polsce po zaciętych rzutach karnych. Wojna – i zasadność ukarania Gruzji wobec Grecji.

Absolutnie zachwycony Robert Lewandowski z pewnością odetchnie z ogromną ulgą na myśl, że w wieku 35 lat może pożegnać się z najważniejszymi międzynarodowymi rozgrywkami. Byłoby to poważnym niepowodzeniem, ponieważ kraj ten uczestniczy we wspólnej strefie euro od 2008 roku.

Podczas meczu gwiazdorski napastnik był oszołomiony walijską obroną i, po frustracji, nie miał większego wpływu na mecz, kiedy wszedł, aby pomóc w przygotowaniach.

Bohaterski Szczęsny

Nadrobił to strzelając jako pierwszy w rzutach karnych, pokazując swojej drużynie drogę: spokojnie, grając z Dannym Wardem do końca, gdzie bramkarz miał już skoczyć.

Później czterech jego kolegów z drużyny doskonale trafiło w bramkę, mimo wrogiej publiczności, a strzał ostatniego strzelca, Walijczyka Daniela Jamesa, sparował niekwestionowany bohater wieczoru Wojciech Szczęsny.

Ponieważ bramkarz musiał ciężko pracować podczas meczu. Walijczycy, bez jak zwykle kontuzjowanego kapitana Aarona Ramseya i przyzwyczajeni do gry bez odchodzenia Garetha Bale’a na początku 2023 roku, od dawna mówili o swojej zbiorowej sile i woli. Ich zwolennicy dotrwali do końca, śpiewając przy akompaniamencie orkiestry dętej.

To Czerwone Smoki były bardziej niebezpieczne w pierwszej i drugiej połowie: główka Bena Daviesa była blisko bramki w 17. minucie, a bramka nie została uznana z powodu kilkucentymetrowego spalonego. Break, główka Kiefera Moore’a po pięknym strzale Szczęsnego…

Żadnych bardzo ostrych kijów

Walijczyk także lepiej rozpoczął dogrywkę, a Szczęsny ponownie musiał obronić niskie dośrodkowanie czubkami rękawiczek bardzo blisko bramki (99. miejsce).

W kolejnej kontrataku Piotrowski prawie trafił w górny róg, wymykając się w ostatniej chwili. Polacy musieli szukać ratunku pod koniec napięcia i godnie świętować swój wyczyn przed swoimi kibicami.

READ  Śmierć Nahala: dlaczego młodzi ludzie na przedmieściach jeżdżą samochodami z polską rejestracją