Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Donald Trump gościł prezydenta Polski Andrzeja Dudę na kolacji w Nowym Jorku

Donald Trump gościł prezydenta Polski Andrzeja Dudę na kolacji w Nowym Jorku

Donald Trump gościł już w zeszłym tygodniu szefa brytyjskiej dyplomacji Davida Camerona i prezydenta Węgier Viktora Orbána w marcu.
Marka Petersona/REUTERS

Oboje zjedli obiad w Trump Tower, należącej do potentata na rynku nieruchomości. Pracuje nad prowadzeniem dyplomacji cieni, rozmawiając z zagranicznymi przywódcami, którzy podzielają jego krytykę republikanina Joe Bidena.

W najbliższą środę Donald Trump będzie gościł polskiego prezydenta Andrzeja Dudę na kolacji w Nowym Jorku – powiedziała AFP świta byłego prezydenta USA i kandydata do Białego Domu. Oboje zjdą na kolację w Trump Tower, jednej z nieruchomości potentata na rynku nieruchomości, w której obecnie trwa dochodzenie w Nowym Jorku.

Republikanin – kiedy nie jest na sali sądowej – zajmuje się prowadzeniem cienia dyplomacji, wymianami z zagranicznymi przywódcami i krytykowaniem polityki zagranicznej prezydenta Joe Bidena, jego rywala w listopadowych wyborach. Donald Trump przyjął już w zeszłym tygodniu szefa brytyjskiej dyplomacji Davida Camerona. Obaj rozmawiali o NATO i wojnie na Ukrainie. W marcu Partia Republikańska powitała węgierskiego prezydenta Viktora Orbána w jego wystawnym domu na Florydzie.

Prezydent Polski Andrzej Duda jest bliskim sojusznikiem byłego prezydenta USA. Za jego prezydentury Polska faworyzowała stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, zwłaszcza z prezydentem Donaldem Trumpem, czasami ze szkodą dla relacji z Unią Europejską. Lider konserwatystów Polska zaproponowała budowę „Silny Trump” Musi zapewnić schronienie tysiącom amerykańskich żołnierzy na swojej ziemi. Ponad miesiąc czekał, aby pogratulować Joe Bidenowi wyboru.

READ  Pod naciskiem UE część kraju porzuca swoje zobowiązanie do stania się „strefą pozbawioną ideologii LGBT”.