Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: Informacje praktyczne

UE, ale zawsze oczekiwana zmiana

Polska: Informacje praktyczne

Dokumenty

Polska, podobnie jak większość krajów europejskich, przystąpiła do UE, co znacznie upraszcza wszystkie procedury administracyjne, ale także ma obowiązujące zasady. W ten sposób uznaje się francuski dowód tożsamości. Jeśli ważne 5-letnie przedłużenie starszego CNI zostanie zatwierdzone, lepiej jest okazać ważny paszport lub nie przynosić wielojęzycznego wyjaśnienia. Jeśli podróżujesz samolotem, przy wjeździe na dany obszar wymagane będzie przedstawienie dowodu dowodowego.

Podobnie, aby prowadzić pojazd w Polsce, wymagane jest francuskie krajowe prawo jazdy.

Zmiana

W odróżnieniu od innych krajów UE, Polska nie przeszła na euro i zachowała swój krajowy slot, który wprowadzono w 1995 r. (PLN) pokonując stary ze względu na inflację. Monety mają od 1 do 50 centymetrów i znajdują się w szczelinach 1, 2 i 5. Bilety wahają się od 10 do 500 leniwców.

Wartość waluty spadała prawie równomiernie w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Na początku 2021 roku wartość 1 euro wynosiła 4,50 slotów.

Język

Polska jest językiem urzędowym Polski i jest językiem ojczystym 97% ludności. Ale język polski nie jest dostępny dla wszystkich, więc można wymieniać się pomysłami po angielsku, mówi prawie dwie trzecie populacji lub po niemiecku. Francuski jest bardzo podobny.

Godz

Dobra wiadomość jest taka, że ​​między Paryżem a Warszawą nie ma różnicy czasu. Czas pozostaje taki sam przez cały rok, ponieważ w Polsce obowiązuje zmiana czasu letniego / zimowego w takich terminach jak nasza.

Zdrowie

Tutaj znowu są dobre rzeczy do zrobienia w Europie, ponieważ pamiętając o złożeniu wniosku o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego co najmniej 15 dni przed wyjazdem, możesz skorzystać z ubezpieczenia społecznego. Jednak pomoc lub ubezpieczenie są pożądane, zwłaszcza jeśli zostaną odesłane za pomocą środków medycznych.

Obecnie żadna szczepionka nie jest obowiązkowa, aby wjechać na terytorium Polski, ale konieczne jest odnawianie szczepień regularnych. Podobnie jak w przypadku wszystkich krajów Europy Środkowej, szczepienie przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu jest zalecane, jeśli planujesz wyjechać na dziko lub na wieś. Na koniec należy pamiętać o zanieczyszczeniu mikroskopijnymi cząstkami dla osób z problemami układu oddechowego, ponieważ Warszawa, Kraków i Katowice nadal podlegają wysokim stężeniom.

READ  Francja kwalifikuje się, Polska awansuje… Mecze Sobota 26 listopada

Bezpieczeństwo

Z tą drogą spotkasz się zapewne w Polsce, kraju o najwyższej śmiertelności na starym kontynencie. Zwróć uwagę na jakość powłoki, są one bardzo zróżnicowane.

Lepiej unikać dużych wydarzeń sportowych, zwłaszcza meczów piłki nożnej są nadal na porządku dziennym. Podobnie lepiej trzymać się z daleka od skrajnie prawicowych spotkań, które kończą się ciągłą przemocą.

Dodatkowe informacje o Polsce