Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pais chce napisać na nowo oficjalną historię masakry w Polsce

U władzy Partia Konserwatywna chce gloryfikować rolę Polaków w swoim muzeum poświęconym pamięci mieszkańców terenów Auschwitz (które zostanie otwarte w 2022 r. Naprzeciw Muzeum Narodowego w Oświęcimiu.

Siedem miesięcy po rozpoczęciu polskiej okupacji w kwietniu 1940 r. W obozie Auschwitz I, otoczonym murowanymi chatami wzniesionymi przez nazistowskich okupantów, panowała cisza za drutami kolczastymi. Kraj – który był częścią aliantów – po raz pierwszy padł podczas II wojny światowej. Jego terytorium było okupowane przez nazistowskie Niemcy na zachodzie i Związek Radziecki na wschodzie, a opozycyjny rząd został później deportowany do Londynu. Małe miasteczko Osvisim w zachodniej części kraju jest bezpośrednio połączone z IIImi Rzesza. Himmler zdecydował się wykorzystać areszt polskiej armii do początkowego uwięzienia więźniów politycznych. Obóz powiększył się o cztery komory gazowe przydzielone w 1943 r. Ogółem zginęło 1,1 miliona ludzi, w większości Żydów, co oznacza szczyt dzikości. Nazi.

W obecnych czasach epidemii Muzeum Narodowe Auschwitz-Birkenau, znajdujące się na terenie kampusu, jest otwarte tylko dla szerokiej publiczności

Ten artykuł jest przeznaczony tylko dla subskrybentów. Pozostało 85% do znalezienia.

Subskrybuj: 1 miesiąc

Można anulować w dowolnym momencie

Już subskrybowane?
Zaloguj sie

READ  Polska zamówi od USA 1798 rakiet za 3,7 miliarda dolarów