Blues bez niczego przeciwko Polsce

Po raz drugi w trzech meczach The Blues zwyciężyli w ramach turnieju Beat Covit-19 organizowanego w Lublanie. Dzięki bramce na koniec meczu podopieczni Philippe Boson dali sobie radę z Polską.

Blues opanował napięcie. Po pierwszym zwycięstwie nad Rumunią i porażce ze Słowenią, podopieczni Philippe Boson podpisali drugie zwycięstwo w trzech meczach z Polską w turnieju Beat Covit-19 zorganizowanym w Lublanie. Spotkanie, które rozpoczęło się od długiej fazy obserwacji obu drużyn, zanim Peter Wallier wstrząsnął Ontrage Razka, bramkarzem imieniem Polaków.

Po drugiej stronie lodu mecz rozpoczął się Henry-Corinthian Pussy, który przez pierwsze 20 minut utrzymywał czyste konto, skutecznie goniąc dwuminutową przewagę przed przerwą. Od początku drugiej kwarty, gdyby Guilms Leklerk był celniejszy w walce z polskim bramkarzem, Blues mógł otworzyć wynik, pokonał też Anthony’ego Recka tuż przed końcem przerwy.

Boson zrobił różnicę

Gdyby jednak byli w stanie przeprowadzić więcej ataków, trikolory często byłyby niedogodne przez polską obronę. Presja, by zapłacić za kijki, pojawiła się ponad dziesięć minut od zakończenia spotkania, ale Baisse Henry-Corinth wciąż tam był, aby uniknąć ponownego strzelenia gola. To Blues zdołali coś zmienić w sześć minut od zakończenia spotkania, a Timowi Bose udało się oszukać Andrzeja Ruskę.

Stamtąd Polska próbowała wszystkiego w rundzie selekcyjnej, wyprowadzając swojego bramkarza do gry na szóstkę na boisku. Ale wynik nie nadszedł, mimo że dwóch kolejnych graczy było na lodzie po rzucie karnym dla Sacha Trail, który został uznany za winnego posiadania zbyt dużego kija. Francja wygrywa niewielką przewagą (1: 0) i może podchodzić do ostatnich dwóch meczów z Ukrainą i Austrią z dodatkową pewnością siebie.