Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Budżet: Europejczycy zwiększają presję na Polskę i Węgry

Budżet: Europejczycy zwiększają presję na Polskę i Węgry

W grudniu. Godz.19: 15Zaktualizowano 7 grudnia 2019 o 17:16 w 2020 roku

Ta rola jest bardzo ważna dla UE. Tydzień, który rozpoczyna się w poniedziałek, zapowiada się, że będzie ważny w większości tematów, które dzielą dziś Europejczyków. Szczyt zamykający go 10 i 11 grudnia będzie sprawdzianem umiejętności stworzenia wspólnej reguły dwudziestu siedmiu. Pod dwoma względami pośpiech jest teraz zakończony: rozmowy w sprawie brexitu muszą zostać zakończone w najbliższych dniach i Zapobieganie europejskiemu budżetowi i planowi naprawy W przypadku rządów prawa przez Polskę i Węgry, oprócz zamykania funduszy unijnych, zagraża to koordynacji sojuszu. Jeśli chodzi o od dawna problemy w menu na czwartki i piątki – Turcja, ale też zobowiązania klimatyczne – to one są źródłem podziałów.

Tło elektryczne

Ta poprzeczka jest wysoko postawiona dla każdego, kto dziś pilotuje europejski statek. Angela Merkel, rotacyjna przewodnicząca Unii Europejskiej, próbuje skupić się na dwóch kluczowych kwestiach, grożących jej winą za jakiś namacalny deficyt. Świętowana Ursula van der Lion Pierwszy rok na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej , Ostatnio był przedmiotem podobnych podejrzeń co do Brexitu. Według Charlesa Michaela, który zdmuchnął pierwszą świecę jako przewodniczący Rady Europy, będzie on odgrywał rolę przewodniczącego debat przywódców państw i rządów. Spróbuj wprowadzić kompromisy w tym środowisku elektrycznym.

Nadzieja krótkoterminowa

Chociaż istnieje wysoki poziom niepewności co do Brexitu, niniejszy materiał jest obecnie W rękach negocjatorów . Nie dotyczy to budżetu europejskiego i planu naprawy, które są przedmiotem negocjacji między państwami członkowskimi, zwłaszcza częścią Niemiec. W piątek rano pojawiła się nuta optymizmu: po raz pierwszy wydawało się, że Polska może złagodzić swoją pozycję. Wicepremier RP Przejechał przez Brukselę i zasugerował, że jego kraj mógłby być usatysfakcjonowany rozwiązaniem, które obejmowałoby włączenie do budżetu europejskiego, deklarację ustawową gwarantującą, że nie zostanie złożony polityczny wniosek o powiązanie dostępu do funduszy europejskich.

READ  W filmach, w filmach. Cztery epickie dni w Polsce, aby sprowadzić młode ukraińskie matki i dzieci z powrotem do Alzacji

Ale promień tej nadziei jest krótkotrwały. Na Twitterze rzecznik polskiego rządu Piotr Mller powiedział o swoim kraju „Utrzymuje swój status jako całość”. Węgry ze swojej strony grają z absolutną determinacją. „Węgry nalegają na rozdzielenie tych dwóch podmiotów”, Nalegał Victor Orban, jego premier , Reprezentujący europejskie standardy finansowe i demokratyczne.

Zagrożenie

W tym kontekście Europejczycy pracują nad tym, aby groźba wyłączenia obu krajów ze środków finansowych była coraz bardziej wiarygodna. Komisja Europejska od kilku dni pracuje nad sposobami realizacji takiego scenariusza. W piątek komisarz odpowiedzialny za budżet Johannes Hahn wypowiedział się jasno w tej sprawie Wywiad dla „Financial Times” . Warszawa i Budapeszt „Nie możemy przestać pomagać naszym obywatelom”Ostrzegł, że jednocześnie komisja rozważa opracowanie specjalistycznego pojazdu, który pozwoliłby pozostałym 25 państwom członkowskim na wspólne pożyczanie. W czwartek czołowy ambasador ostrzegł przed takim planem „Możliwy” Przyprowadził go „Pełne wsparcie” W swoim podejściu do Komisji. W niedzielę francuski minister spraw zagranicznych ds. Europejskich Clement Fune powiedział JD (U), że plan ratunkowy zostanie wdrożony do 25 stycznia, jeśli obie strony nie zastosują się do reguł gry.

Według szacunków agencji Bloomberg oba kraje mogą przekroczyć granicę 180 miliardów w ramach planu klimatycznego. Biorąc pod uwagę spadek o 0,3% waluty węgierskiej w stosunku do euro w piątek, jaka jest na nich realna presja?