Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska chce zbudować mur na swojej granicy z Białorusią

Według projektu ustawy, nad którym debatowano w parlamencie w środę, 13 października, Polska chce zbudować mur, który uniemożliwi przekroczenie granicy z Białorusią.

Koszt budowy ściany szacowany jest na 353 mln euro i obejmuje montaż czujników ruchu. Polski nacjonalista i rząd ludowy uchwalił ustawę we wtorek, nad którą muszą głosować posłowie w środę lub czwartek.

Przyjazd imigrantów do polskiej granicy

jaWzrasta liczba prób przekroczenia granicy2, rząd ogłosił w uczciwości planu. Tekst mówi, że nikt nie może podejść do ściany na odległość 200 metrów. Od sierpnia tysiące migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki próbowało przekroczyć granicę Polski z Białorusi.

Według UE reżim białoruski celowo zorganizował wizytę w odwecie za sankcje europejskie. Polska odpowiedziała wysłaniem tysięcy żołnierzy na granicę, gdzie wprowadziła stan wyjątkowy i założyła drut kolczasty. Polska była jednym z dwunastu państw, które w zeszłym tygodniu zostały poproszone o finansowanie Unii EuropejskiejPrzeszkodyPrzejścia graniczne w celu uniemożliwienia imigrantom wjazdu do UE.

Projekt muru został natychmiast skrytykowany przez organizacje pozarządowe, które oskarżyły polski rząd o niewłaściwe postępowanie i przestrzegały przed wszystkim, co możliwe.Katastrofa humanitarna“, Głównie ze względu na warunki życia migrantów uwięzionych w lasach i na bagnach wzdłuż granicy. Pilna potrzeba uniemożliwienia dziennikarzom i organizacjom charytatywnym zbliżania się do granicy okazała się szczególnie kontrowersyjna i Unia Europejska wezwała Warszawę.Przezroczystość.

READ  Warszawa i Polska prekursorami wegetarianizmu w Europie