Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zabawna gra autorstwa Michaela Barniera

ja Patriotyczne i europejskie Jednocześnie nazywając gaulizm Unią Europejską (UE): W ciągu kilku tygodni Michael Barnier przedstawił zestaw niejasności i pretensji, którymi kieruje jego partia polityczna Les Republicans (LR). Były europejski negocjator ds. Brexitu zaskoczył swój świat, wystosowując na początku września apel o przywrócenie francuskiej suwerenności narodowej w kwestiach imigracyjnych; Wracając do najbardziej dla niego tradycyjnej pozy, skrytykował polski rząd i wdał się w konfrontację z Komisją Europejską, nawet jeśli odwracało to uwagę publiczności.

Przypomnijmy fakty: Konserwatywni nacjonaliści z PiS u władzy w Polsce dążą do ograniczenia niezawisłości sądownictwa, która jest uważana za skorumpowaną i wrogą. Polscy sędziowie od wielu lat pozytywnie reagują, stemplując wyroki Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (TSUE). Aby je dostosować, PiS oparł się na Trybunale Konstytucyjnym, w szczytowym momencie zaprzysiągł Sądowi Najwyższemu. W czwartek, 7 października, ciało wydało werdykt, którego nie można było wyjaśnić. Deklaracja Suwerenności Konstytucji RP Traktaty europejskie i potępienie Próba ingerencji TSUE w polski wymiar sprawiedliwości Komisja Europejska natychmiast zareagowała na wyzwanie i wezwała rozgniewaną Wielką Brytanię. Prawo UE ma pierwszeństwo przed prawem krajowym, w tym przepisami konstytucyjnymi .

Przeczytaj także:Zaskakujący cios w policzek Komisji Europejskiej przeciwko Polsce

W tym kontekście Michael Bornier, kandydat, który nosił barwy LR w wyborach prezydenckich, przemawiał w RMC w poniedziałek 11 października. Były komisarz europejski dał jasno do zrozumienia Polsce: ” To nie jest kwestia prawa, to kwestia polityczna, to bardzo poważna sprawa. Polski rząd dąży do wymierzenia sprawiedliwości i mówią, że traktaty europejskie są niekonstytucyjne. Dla Barniera Rada Europejska musi zjednoczyć przywódców państw członkowskich UE.” Pytanie o prawdę “I” Zapytaj, czy Polacy chcą zostać w UE. „Septuageniak wygłosił to samo przemówienie w amerykańskim kanale CNN, stawiając rząd PIS przed swoimi obowiązkami:” Jeśli chcesz być w UE, musisz szanować polityki i wartości UE (…). Teraz w niebezpieczeństwie, czy Polacy nadal chcą szanować nasze wartości, zwłaszcza w jednym punkcie: wolność sądownictwa. ja

Barnier European i Barnier Patriot

W sierpniu zeszłego roku interwencja Michaela Barniera nie była dla wielu zaskoczeniem: były minister jest uważany za jednego z najbardziej zagorzałych zwolenników budownictwa europejskiego na prawicy. Tak, ale oto jest: Na wsi, podczas dni parlamentarnych LR w Nimes 9 września, Barnier rzucił granat. Proponując od trzech do pięciu lat zakaz dodatkowej imigracji europejskiej, zauważył, że plan jest niewykonalny. Bez trwałego zagrożenia wyrokiem lub wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka lub Konwencji Praw Człowieka bez odebrania naszej suwerenności prawnej lub interpretacji naszego własnego organu wymiaru sprawiedliwości .

Oczywiście, w kolejności ” Przejrzyj wszystkie procedury „Jeśli chodzi o imigrację (zezwolenie na pobyt, łączenie rodzin, prawa azylowe, eksmisje, eskorty do granic), Barnier chce ustanowić„ tarczę konstytucyjną ”(która zostanie przedłożona Francuzom w referendum) w okresie prohibicji Nie może być odrzucony przez sąd francuski na podstawie międzynarodowych zobowiązań Francji” „Najwyraźniej suwerenna pozycja została natychmiast skrytykowana przez najbardziej radykalnych Europejczyków z La Repubblica en Marse (LREM).” Jak mógł wypowiedzieć zdanie przez tak zdeterminowanego Europejczyka? – krzyknął sekretarz stanu Clement Bon. ” Jako europejski negocjator ds. Brexitu Michael Barnier bronił dentysty oraz przewodnictwa Unii Europejskiej i ETPC… Czy jako główny kandydat zaprzeczy temu, czego bronił? Posłanka do PE Nathalie Loiseau jest zaniepokojona.

READ  Rosja / Polska. Jak prosta gra dla dziewczyn zamieniła się w wydarzenie dyplomatyczne

Chcąc uspokoić sytuację, Michael Barnier wyjaśnił się szczegółowo w kolumnach Z Punkt. Według byłego głównego negocjatora UE: „W naszej konstytucji nie ma prawdziwego odniesienia do przepływu migracyjnego, a ponieważ nasze teksty krajowe i europejskie są tak ogólne lub niekompletne, jest dużo miejsca na spory sądowe na szczeblu krajowym i europejskim. Interpretacja tekstów ”. Obsadzone przez najbardziej liberalnych sędziów europejskich (TSUE, CEDH), więc dzwoni” Autonomia regulacyjna dla Francji, tylko w tym obszarze i tylko w okresie prohibicji, podczas gdy w Europie wszystko się zmieni we Francji. Jako dowód na ponowne przywiązanie do korzyści płynących z Unii Europejskiej, Barnier mówi, że nie chce proponować wyjazdu ETPC z Francji, możliwości zaplanowanej przez Franசois Fillon w 2016 roku.

Nieunikniony wybór między dwoma euro

Chociaż przydatne, te szczegóły nie są jeszcze wystarczające. Jak bronić suwerenności narodowej Francji w sprawach imigracyjnych i zaprzeczać polskiemu systemowi sądownictwa? W obu przypadkach pytanie jest takie samo: które prawo krajowe lub europejskie jest lepsze od drugiego? Propozycja Michaela Borniera dla Jeana Quadremera, dziennikarza i zwolennika Unii Europejskiej Nie wspominając o tym, że jest to sposób na opuszczenie UE poprzez podkopywanie jej od wewnątrz. W rzeczywistości, kiedy państwa członkowskie wznosiły polski mur, trudno sobie wyobrazić, by Francja w swoich interesach akceptowała niezależność od traktatów europejskich. Co powstrzymuje inne kraje przed wędrówką?” Tarcze konstytucyjne Polityka finansowa, biznesowa czy przemysłowa? W końcu Niemcy, nawiasem mówiąc Sąd Carlsruhe, Odrzuciłem już niektóre niekonstytucyjne uchwały Europejskiego Banku Centralnego. W tym sensie analizy najbardziej zainteresowanych Europejczyków są zbieżne z najbardziej wybranymi suwerenami: Europa „à la carte” nieuchronnie prowadzi do upadku UE, ponieważ opiera się na uległości. Tom Państwa dla prawa socjalnego i jego interpretacja przez sąd luksemburski. Prawo i handel Europa pod kontrolą niezależnych państw Europa lub niezależni sędziowie wspierani przez ludową suwerenność: kandydaci na prezydenta, jeśli chcą być konsekwentni, powinni pamiętać o wyborze odrzuconym przez Michaela Barniera.

READ  Na pograniczu Niemiec i Polski rozdziela się przyjmowanie imigrantów