Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Ten kryzys między Polską a Brukselą będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości Europy”.

Utrzymanie – Wiceminister spraw zagranicznych Polski przypomniał priorytet konstytucji narodowych w prawie europejskim i zarzucił instytucjom europejskim łamanie ich uprawnień. Potępia polityczne motywy działań UE, uważając, że Polska jest na celowniku podobnie jak Węgry za konserwatyzm.

LE FIGARO.- Polski Trybunał Konstytucyjny potwierdził w sprawiedliwym wyroku pierwszeństwo polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem europejskim, decyzja, która wywołała prawdziwą burzę w Brukseli, gdzie twój kraj został oskarżony o łamanie prawa europejskiego Polixit prawny “. Jak rozumiesz ten nowy polsko-europejski kryzys?”

Paweł Jabłoński.- To, co się dzieje, nie jest niczym nowym. Zaczęło się to w 2015 roku, kiedy nowy rząd przejął władzę. Widzieliśmy różne konflikty prawne, zwłaszcza w związku z naszą reformą sądownictwa. Ale motywy polityczne stojące za tymi argumentami prawnymi są wyraźnie ukryte, związane z faktem, że jesteśmy konserwatywnym rządem, odizolowanym wśród liberałów, zdominowanych przez lewicę i centroprawicę związków. Węgry, kierowane przez inny konserwatywny rząd, są również celem Brukseli. I Wicemarszałek Sejmu

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 93% do znalezienia.

Nie ma ograniczeń dla wolności jak Twoja pasja.

Kontynuuj czytanie artykułu przez 1 przez pierwszy miesiąc

Już subskrybowane?
Zaloguj sie

READ  Olimpiada Siatkówki Polska - Francja: O której godzinie i na jakim kanale należy oglądać ćwierćfinały?