Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska chce kupić dom Pierre’a i Marie Curie w Saint-Rummy-Los-Chevrolet

Warszawa może założyć małe muzeum tego wiejskiego domu, który w latach 1904–1906 był własnością dwóch pionierów promieniowania.

Polska jest zainteresowana wiejskim domem, w którym odkryto przełęcz polonową. Piękna rezydencja w Saint-Rummy-Los-Chevrolet (Yew Lines), która kiedyś trafiła do sprzedaży kilka tygodni temu Pierre i Marie Curie Szef rządu powiedział, że wkrótce może zostać przejęty przez polski rząd Matthews Moraviski. „To miejsce jest częścią historii Polski”W poniedziałek powiedział na Twitterze po ogłoszeniu, że zleci swojemu MSZ i polskiej ambasadzie we Francji niezbędne procedury zakupu.

Zbudowany w 1890 r., 120 m2 Para kupiła drugi dom w 1904 roku – wraz z Henrykiem Beckerem – za Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za pracę nad radioaktywnością. W 1906 roku na drodze między Saint-Rummy-Luz-Chevrolet a Paryżem pozostał z nimi aż do przypadkowej śmierci Pierre’a Curie. Miejsce na wypoczynek i wakacje, ich miejsce na Yvelines pozwoliło parze i ich dwóm córkom przyjechać i odetchnąć daleko od stolicy, z dala od pracy. „Przyjeżdżali tu w weekendy, święta wielkanocne, wakacje”., Powiedział dyrektor agencji nieruchomości do Associated Press Agency Daniel Caso-Mingot. „Na tej nieruchomości nie przeprowadzono żadnych testów (testy) ”, On wspomina.

Prawie milion euro, łącznie z pracami

Dom, którego cena została ustalona na 790 000 euro, jest wart prawie milion po dodaniu 200 000 euro pracy wymaganej przy budowie tego budynku w ciągu 130 lat. Nieco obrzydliwe i przez chwilę wnętrze tego kamienia młyńskiego jest takie samo, jak było w tamtym czasie, a Marie Curie osobiście malowała tapety z epoki brzucha, pruski piec i sufit, o którym twierdzi właściciel. Mniej przestarzały – funkcja, która twierdzi, że jest przestarzała, co nie spełnia konsensusu potencjalnych nabywców. „Ten dom ma duszę, ale ze swej natury nie każdemu przemawia. Wymaga atrakcyjności i szczególnej wrażliwości przy zakupie”., Zgodził się Daniel Caso-Mingott paryski .

READ  Uprawa kalafiora w Polsce idzie dobrze, a europejskie niedobory mogą stwarzać szanse

Niezależnie od jakości życia czy troski estetycznej jest to wartość historyczna pożądana przede wszystkim przez polskie rządy. „Polska powinna kupić dom Marii Skodovskiej-Curie pod Paryżem i zbudować tam muzeum poświęcone wielkim Polonis”, W ślad za premierem RP, eurodeputowanym konserwatystów Jacek Sarius-Volsky, członek rządzącej Partii Ustawodawczej i Sprawiedliwości. Jak podaje Associated Press, polskie portale społecznościowe nie omieszkały ujawnić pewnych zastrzeżeń co do zaangażowania środków publicznych w budynek, który od dwóch lat nie jest zajmowany przez francusko-polskiego naukowca, tylko po raz kolejny. Poseł opozycji Mikes Skerba pogratulował mu na Twitterze roli „Dobry wybór”, Kiedy żałujesz „Został zrobiony tylko pod presją opinii publicznej”. W Paryżu w jednym z budynków stworzonych przez firmę Radium znajduje się muzeum.

Maria Skodowska-Curie, urodzona w Warszawie w 1867 r., A od 1891 r. Mieszkająca w Paryżu, była pierwszą kobietą, która otrzymała Nagrodę Nobla, jedyną, która otrzymała tę nagrodę dwukrotnie. W 1903 r. Za swoją pracę nad promieniotwórczością naukowiec został wyróżniony w dziedzinie chemii w 1911 r. Za odkrycie dwóch pierwiastków promieniotwórczych, radu i polonu. Jako przykład nazwy wybranej dla drugiego elementu badacz był bardzo zgodny ze swoją polskością, kiedy Polska nie była już podzielona między Niemcy, Rosję i Austrię. Od odzyskania niepodległości w 1918 roku Marie Curie jest uznawana za jedną z czołowych postaci XX wieku w jej rodzinnym kraju.mi Stulecie. Ponieważ zainteresowanie polskiego rządu domem letniskowym pokazało, że miał on zaledwie dwa częste lata swojego życia, jego pamięć do dziś przenika część opinii publicznej.