Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: 3 maja, Samotność Matki Bożej Soboru Biskupów i Jasna Kora

Zbiórka, zaplanowana na 12 września w Warszawie, będzie jednym z głównych punktów zbioru Stałej Rady Konferencji Episkopatu Polski Kardynała Stefana Wieszkiego w poniedziałek 3 maja w klasztorze na Jasnej Korze.

Na porządku dziennym tej stałej rady biskupów polskich jest duszpasterstwo parafii w kraju podczas i po epidemii rządu Govt-19, która dotknęła dotychczas 2,79 miliona ludzi. Infekcje i ponad 67 000 zgonów. „Zrobimy coś w rodzaju zestawienia tego, co Kościół zrobił w ostatnich miesiącach ”, Wytłumaczyć W notatce Sekretarz Generalny Episkopatu, M.G.R. Arthur G. Mijiaski.

100 lat po narodzinach Jana Pawła II ciąg dalszy

3 maja biskupi podejmą również temat obchodów stulecia urodzin św. Jana Pawła II: kilka inicjatyw zaplanowanych na rok 2020, w tym narodowa pielgrzymka do grobu papieża Vodii w Bazylice św. Piotra. Rzym, niezdolny do chodzenia z powodu stanu zdrowia.

Więc polscy biskupi pomyślą, jak przeżyć ostatnie tygodnie roku jubileuszowego. „Nie tylko z pamięci, ale także z głęboką refleksją nad nauczaniem św. Jana Pawła II”.

100 lat odkąd Polska została poświęcona Najświętszemu Sercu Jezusowemu

Ponadto będzie to kwestia przygotowania kolejnego pełnego zgromadzenia biskupów zaplanowanego na 11 i 12 czerwca na Synodzie Kalwarii Sepredowskiej pod Krakowem. Centralnym wydarzeniem liturgicznym tego zgromadzenia, co podkreślił MGR Mijiski, będzie Msza Święta w Bazylice Jezuitów w Krakowie. Uroczystość odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18:00 w Najświętszym Sercu Pana Jezusa i będzie świadkiem odnowienia się narodu polskiego do Najświętszego Serca Jezusowego. Stulecie. W 1920 r. Biskupi polscy, stojąc w obliczu natarcia Armii Czerwonej, zebrali się na Jasnej Corze pod przewodnictwem kard. Edmunda Dolphora, ówczesnej polskiej bestii, i 27 lipca poświęcili wszystko ziemi Najświętszego Serca Jezusowego. .

Chestosova, status maratonu modlitewnego

Oprócz tej stałej Rady Episkopatu 3 maja Polska ma jeszcze jedno ważne spotkanie: obchody wyjątkowości Matki Bożej Jasnej Kory. Podczas uroczystości o godz. 11:00 bp Stanisław Kodeki, biskup biskupów, poprowadzi Mszę modlitewną w mariańskim kościele w Sestosowej, w towarzystwie papieża Franciszka Wielkiego i wiernych z całego świata. Wezwij do zakończenia epidemii. Sanktuarium Kasztanowca jest w rzeczywistości częścią Maraton Modlitwy Papież Benedykt XVI planuje zgromadzić 30 świątyń z całego świata.