Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po odpadnięciu w 1/8 finału Rafael Nadal emocjonalnie pożegnał się z Realem Madryt

Po odpadnięciu w 1/8 finału Rafael Nadal emocjonalnie pożegnał się z Realem Madryt

Mimo wszystko uśmiecha się. Rafael Nadal, który w wieku prawie 38 lat próbuje po raz ostatni powrócić do czołówki mimo uszkodzonego ciała, we wtorek wieczorem, 30 kwietnia, pożegnał się z Madrytem po wyeliminowaniu z 1/8 finału turnieju Masters 1000. który odbył się w stolicy Hiszpanii. 22-krotny mistrz Wielkiego Szlema, który znajduje się w swoim ostatnim sezonie na turniejach ATP – poza mało prawdopodobnym odbiciem – przegrał z czeskim nastolatkiem Jirim Lehicą (22, 31).H Świat) z notą 7-5, 6-4.

„To był żart, wrócę za rok!” »Rafa zażartował, oddając mu cześć na boisku po meczu. „To był ostatni raz, kiedy grałem”. Następnie potwierdził to w Madrycie. „To był dla mnie wyjątkowy tydzień i pod wieloma względami bardzo pozytywny”.Dodał, że pięciokrotnie wygrał turniej w stolicy Hiszpanii, co jest rekordem.

Madryt chciał w to wierzyć do końca we wtorkowy wieczór. Nawet gdy na początku drugiego seta jej faworyt został przełamany, krzyczała „Caja Magica”: „CC może, CC może”.hiszpański odpowiednik „Tak możemy”– woła. I prawie w każdym meczu powraca jego bolesny refren. Znów jeszcze piękniej i przy owacji na stojąco, gdy Leheka ma zaserwować i wygrać mecz.

Przeczytaj także | Rafael Nadal o włos pokonuje Pedro Cachina i awansuje do 1/8 finału turnieju Masters 1000 w Madrycie

Rzym jako sędzia pokoju

„Daj spokój, Rafa, nie spieszymy się”.– powiedział widz tuż przed północą. Jednak dla leworęcznego Majorkanina ten czwarty mecz w ciągu sześciu dni, a drugi w dwa dni po ponad trzygodzinnym pojedynku poprzedniego dnia, to już za dużo. Zwłaszcza dla swój turniej Drugi od wznowienia gry (po Barcelonie w połowie kwietnia), po prawie dwóch latach, w których organizm nie dawał mu spokoju, i po kolejnych trzech miesiącach przerwy od stycznia do kwietnia.

READ  Umtiti odpowiada na pogłoski o nieodebranych wizytach medycznych

Tydzień w Madrycie, podczas którego wygrał trzy mecze z rzędu i rozegrał cztery mecze, w tym jeden przeciwko zawodnikowi z czołowej dwudziestki (Alex de Minaur), zwiększył jego pewność siebie: takiej passy zwycięstw nie widział od lata 2022 roku. .

Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Tenis: Znowu kontuzjowany, czy Nadal będzie w stanie pokryć koszty ostatniego turnieju Roland Garros?

Czy zapewni mu, przynajmniej częściowo, gwarancje, których pragnie w okresie poprzedzającym Roland Garros, w niecały miesiąc (26 maja – 9 czerwca)? Będziemy musieli poczekać, żeby się dowiedzieć.

Oczekuje się, że Rafael Nadal przybędzie do Rzymu (8–19 maja), aby wziąć udział w finałowych biegach na 1000 m w zawodach Masters przed Wielkim Szlemem w Paryżu. O tym, czy przyjedzie na Roland Garros, krainę swoich czternastu zwycięstw, zdecyduje dopiero po Mistrzostwach Włoch. ” „Mam kilka osobistych celów na najbliższe kilka tygodni i chcę sprawdzić, czy mam szansę je osiągnąć”.Potwierdził to we wtorek wieczorem na konferencji prasowej. Nie zagra w Paryżu, jeśli nie będzie miał na to ochoty „Wystarczająco gotowy”powtarzał się przez cały turniej w Madrycie. „W przeciwnym razie nie ma to sensu”.On zdecydował.

„Dziękuję Rafa”

W aż 5 gemach pierwszego seta Nadal zrobił więcej niż tylko utrzymywał się na pozycji lidera: był najniebezpieczniejszy, dwukrotnie wygrywając 0-30 po serwisie Lehiki i zdobywając pierwszy break point w meczu, 5 gemów do 4. bezskutecznie. Następnie Lehica zdobyła dziesięć punktów z rzędu i wygrała pierwszego seta.

Nadalowi zabrakło szczęścia, ale duch walki, który stworzył jego legendę, nie zniknął. Hiszpan przegrał po nieco ponad dwóch godzinach po ostatnim błędzie bekhendowym. Była trzecia nad ranem.

wiadomości

„Paryż 2024”

Le Monde deszyfruje tajemnice i wyzwania stojące przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w 2024 roku.

READ  Paul Pogba, kontuzjowany, przechodzi na emeryturę

Rejestr

Na ekranach otaczających stadion pojawił się napis „Gracias Rafa” (Dziękuję Rafacie). „Dziękujemy za te wszystkie lata uczuć. Kochamy Cię”.Czy możemy odczytać hiszpańską flagę wiszącą na ścianie stadionu?

„Daliście mi dar przez te dwadzieścia jeden lat [à Madrid] Być może ważniejsze niż wygranie Wielkiego Szlema.„, potwierdził Nadal. „Uczucia, których doświadczyłem na tym stadionie przed hiszpańskimi kibicami, pozostaną ze mną na zawsze”.Skończył. W tenisowym świecie pozostało jeszcze kilka uderzeń i emocji w rakiecie hiszpańskiego zapaśnika.

Przeczytaj raport: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów „Roland Garros bez Nadala nie ma tego samego smaku”. W Paryżu kibice osieroceni przez swojego bohatera

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie