Pierwsza bramka Winicjusza przy pierwszej okazji Realu Madryt

Real Madryt zdominował początek meczu i we wtorkowy wieczór w Lidze Mistrzów otworzył wynik przeciwko Bayernowi Monachium, tuż przed przerwą, dzięki uspokojeniu kibiców na Allianz Arena przez Viniciusa.

Vinicius instaluje klimatyzację w Allianz Arena. Podczas gdy Real Madryt kontrolował początek pierwszego meczu półfinału z Bayernem Monachium, Brazylijczyk otworzył drogę Madridistas wkrótce po 20. minucie gry. Po wspaniałym podaniu Toniego Kroosa Vinicius wykorzystał pozostałe przestrzenie boiska Obrona Monachium oszukała Manuela Neuera prawą nogą i strzeliła gola. Jego 20. gol w sezonie we wszystkich rozgrywkach (0-1, 24.). Lekcja realizmu od Hiszpanów, którzy strzelili pierwszego gola w meczu.

Ze swojej strony Bayern może gryźć się w palce. Podopieczni Thomasa Tuchela byli najniebezpieczniejsi już w pierwszych minutach, jednak bardzo brakowało im realizmu. W siedmiu próbach Bawarczycy strzelili tylko dwa gole. Gol Winicjusza to zatem zła wiadomość dla Niemców, którzy nie wygrali żadnego z ostatnich siedmiu meczów z Realem Madryt (jeden remis i sześć porażek).