Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nolan Rowe, były napastnik Brest, Lille i Saint-Etienne, przeszedł na emeryturę

Nolan Rowe, były napastnik Brest, Lille i Saint-Etienne, przeszedł na emeryturę

Nolan Rowe (36 lat), były napastnik Brestu, Lille, Saint-Etienne, Metz, Guingamp i Nimes, ogłosił we wtorek, że odchodzi z gry. Rozegrał blisko 400 zawodowych meczów, w tym 295 w lidze francuskiej.

Znany napastnik Ligue 1 zawieszony. Nolan Rowe (36 l.) we wtorek w wiadomości na swoim koncie na Instagramie ogłosił, że odchodzi na emeryturę. „Dziękuję futbolowi, dałeś, kołysałeś, doceniałeś… i nienawidziłem cię, byłeś częścią mojego życia, pozdrawiam cię i dziękuję” – napisał mieszkaniec Compiègne pod montażem składającym się ze zdjęć z jego wizyt u każdego z nich . Z ośmiu klubów, w których grał.

Prawie 300 meczów w lidze francuskiej i przegrana w finale Pucharu Ligi

Nolan Rowe pozostaje bez klubu od zakończenia swojej przygody z Châteauroux (krajowy) w czerwcu 2023 roku. Klub odwołał jego obecność na boisku, po czym został administracyjnie zdegradowany do 2. ligi krajowej przez DNCG. Ostatecznie udało się go uratować w wyniku odwołania (w styczniu ubiegłego roku ogłoszono nową obniżkę administracyjną). Za darmo Nolan Rowe ostatecznie nie znalazł klubu, tym samym kończąc swoją długą i pełną sukcesów karierę.

Trenował w Lens i rozegrał tylko jeden mecz dla Saint-Eau podczas awansu do Ligue 1 w sezonie 2008-09. Zdobyty w tym roku tytuł mistrza Francji L2 jest jednocześnie jedynym trofeum w jego karierze. Zabłysnął w kolejnym sezonie w Brześciu (15 goli w 35 meczach L2), aktywnie uczestnicząc w awansie bretońskiego klubu do elity. Spędził tam dwa i pół sezonu, zanim w styczniu 2012 roku przeniósł się do Lille za osiem milionów euro. Na północy były reprezentant Francji (dwa typy) odkrył Ligę Mistrzów.

Następnie w 2015 roku podpisał kontrakt z Saint-Etienne, gdzie grał w Lidze Europy, zanim odkrył Metz (2017–2018), gdzie rozegrał swój najbardziej płodny sezon w Ligue 1 (15 goli), a następnie Guingamp (2018 – styczeń 2020). . , gdzie zagrał w finale Pucharu Ligi Francuskiej (przegrana ze Strasburgiem 0:0, 4 Tab 1). Po Nimes (2019–2021) Nolan Rowe w końcu spędził swój ostatni profesjonalny klub w Châteauroux (2021–2023). Łącznie rozegrał 393 mecze, strzelając 96 goli we wszystkich rozgrywkach, w tym 295 meczów i 73 gole w lidze francuskiej.

READ  Z tego powodu rzut karny nałożony przez Polskę przeciwko Francji został cofnięty

Najważniejsze artykuły