Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka nożna: Szwajcaria wygrywa z Polską

opublikowany

piłka nożnaZwycięstwo Szwajcarii nad Polską

Reprezentacja Szwajcarii kobiet na treningu w Marbelli doskonale rozpoczęła rok 2024.

Ramona Bachmann i Szwajcarka dopięli swego gola przeciwko Polsce.

Ramona Bachmann i Szwajcarka dopięli swego gola przeciwko Polsce.

com.freshfocus

Era Pia Sundhage zaczyna się od zwycięstwa. Nowa trenerka reprezentacji Szwajcarii kobiet od 16 stycznia, 63-letnia Szwedka, która zarządzała zwłaszcza drużynami Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Brazylii, swoje pierwsze zwycięstwo na czele reprezentacji świętowała zwycięstwem 4:1 nad Polska w piątek. To pierwszy z dwóch meczów towarzyskich, które Szwajcar musi rozegrać na marginesie swojego zgrupowania w Marbelli w Hiszpanii.

Schertenleib jako dowód

W meczu z krajem zajmującym 29. miejsce w rankingu FIFA Szwajcaria (22.) wykazała się dużą kontrolą: pierwszy wynik padł po automatycznym golu Zieniewicza (trzeci) po dośrodkowaniu młodego Sidneya Schertenlieba. 17-latka z Zurychu, która w piątek świętowała swoją pierwszą selekcję, zrobiła wrażenie, podobnie jak Aurélie Silag, która wykorzystała kontratak Ayali Pilgrim i podwyższyła na 2:0 (45. miejsce).

Pomimo trudności drugiej połowy i zmniejszenia wyniku Adamka (62, 2:1) Szwajcaria zdecydowała się na Noemi Evely, której znakomicie służyła Ramona Bachmann (64, 3:1). Wynik powiększyła Alisha Lehmann (71, 4:1), strzelając swojego pierwszego gola w reprezentacji od września 2021 roku.

Herzog broni rzut karny

W szwajcarskich bramkach bramkarzka Lipska Elvira Herzog, która m.in. obroniła rzut karny (17. miejsce), zdobyła punkty na pozycję wyjściową, która pozostała nieobsadzona od czasu odejścia na emeryturę Freiburga Gaela Thalmanna pod koniec sezonu 2023.

Tym samym Szwajcaria rozpocznie nowy rozdział w swojej historii, a jej celem będą „Mistrzostwa Europy”, które latem 2025 roku rozegrają na własnym terenie. Polacy i Szwajcarzy spotkają się w Marbelli we wtorek 27 lutego o godz. 17:00 ) w drugim meczu towarzyskim. mecz.

Szwajcaria – Polska 4-1 (2-0)

(BMT)

READ  Zamknięto 3 włoskie akta? nowy otwarty?