Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pfizer potwierdza, że ​​szczepionki przejęte w Polsce w Meksyku są podrobione

Amerykańska firma farmaceutyczna Pfizer przejęła działalność w środę 21 kwietnia w Meksyku i Polsce i sprzedała do 1000 USD za sztukę, według doniesień medialnych w USA. Według raportu około 80 osób otrzymało fałszywe szczepionki w meksykańskiej klinice, które są niezdrowe, ale nieskuteczne przeciwko wirusowi. Dziennik Wall Street.

W lodówkach znaleziono lodówki, które utrzymywały chłodne napoje i miały fałszywe numery i daty ważności, powiedzieli meksykańscy urzędnicy. W Polsce zatrzymany płyn był kosmetykiem, być może kremem przeciwzmarszczkowym – poinformowało laboratorium. „W obecnym klimacie wiemy, że nastąpi wzrost oszustw, podrabiania i innych nielegalnych działań związanych ze szczepionkami i kuracjami Covit-19, preferowanymi przez prostotę i wygodę handlu elektronicznego oraz anonimowość zapewnianą przez Internet. „, Rzecznik Pfizera powiedział ABC News.

„Doskonała okazja dla przestępców”

W lutym przedstawiciele służby zdrowia w meksykańskim stanie Nuevo Leon ostrzegli przed sprzedażą „Sekret” Z „Oskarżone szczepionki rządowe” Wzywano ludzi, aby ich nie kupowali. W marcu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odkryła i wyprodukowała w Meksyku „fałszywe” szczepionki Pfizera „Może nadal być w obiegu w regionie”. Firma Pfizer przeprowadziła testy na fiolkach i odkryła, że ​​szczepionki opracowanej przy pomocy Bioentech nie było w nich. „Mamy bardzo niską podaż, która będzie rosła wraz ze wzrostem i coraz więcej firm wchodzi na rynek szczepionek. W międzyczasie istnieje doskonała szansa dla przestępców”., Powiedział Dziennik Wall Street Dyrektor ds. Bezpieczeństwa firmy Pfizer Lev Kubiak.

Meksyk kontroluje dostawy 6000 dawek rosyjskiej szczepionki Sputnik V, która została zatrzymana w prywatnym samolocie lecącym do Hondurasu w zeszłym miesiącu, podała gazeta.