Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paris Saint-Germain: Luis Campos podziwia Matitę!

Paris Saint-Germain: Luis Campos podziwia Matitę!

Autor wspaniałej drugiej połowy sezonu w Crystal Palace, Jean-Philippe Mattita, został ściągnięty do Napoli. Ale według angielskiej prasy, PSG również obserwuje.

Jean-Philippe Mateta został pobrany przez Crystal Palace z Moguncji za 11 milionów euro w styczniu 2022 roku i czyni cuda w Premier League. Tak naprawdę krótkotrwały były napastnik Olympique Lyonnais strzelił 16 goli i zapewnił 4 asysty dla Orłów w sezonie 2023–2024, a statystyki czynią go jednym z najlepszych pomocników w Premier League, a tym bardziej, jeśli po prostu weźmiemy pod uwagę drugi gol. Część sezonu. Rodak z Sevran ma 26 lat i wydaje się, że osiągnął najlepszą formę, co nie umknęło Napoli, które zabiega o niego i chce uczynić go następcą Victora Osimhena, jeśli nadejdzie odejście reprezentanta Nigerii. Do potwierdzenia w nadchodzących tygodniach.

Osimhen jest szczególnie celem Paris Saint-Germain, a Napoli chciałoby, aby paryski klub podniósł klauzulę odstępnego za byłego napastnika Lille wynoszącą 120 milionów euro. Jednak według informacji „The Sun” Luis Campos ma obecnie na myśli inne pomysły. Wbrew wszelkim oczekiwaniom Paris Saint-Germain może zaskoczyć wszystkich i rzucić się na Jean-Philippe Matetę, aby mniejszym kosztem wzmocnić swój atak. Brytyjskie media twierdzą, że obecni mistrzowie Francji są bardzo zainteresowani podpisaniem kontraktu z królem strzelców Crystal Palace i dołączeniem do listy zalotników Jean-Philippe’a Matety.

Paris Saint-Germain ceni profil Jeana-Philippe’a Matety

Paris Saint-Germain szuka strzelca gola, który zrekompensuje odejście Kyliana Mbappe do Realu Madryt i jest bardzo zainteresowany dawną sytuacją Lyonu, a Luis Campos osobiście śledzi jego występy od początku sezonu. Tak naprawdę możemy sobie wyobrazić, że tego typu pracownik mógłby zostać przyjęty w Paryżu w przypadku odejścia Randalla Kolo Moaniego czy Gonzalo Ramosa, nawet jeśli według najnowszych trendów były zawodnik Nantes i portugalski napastnik powinien zostać. . W każdym razie sylwetka Jean-Philippe’a Matety robi wrażenie na Paris Saint-Germain i tego lata stołeczny klub będzie uważnie podążał tą ścieżką.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem: UEFA odrzuca minutę ciszy i rozpoczyna mecz z minutowym opóźnieniem