Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostateczne wyniki misji mikroskopu

Ostateczne wyniki misji mikroskopu

Długa i niezwykła misja

Od początku swojego przemówienia otwierającego Lionel SuchetWiceprezes wykonawczy CNESzadeklarowany mikroskop To niezwykłe zadanie, które trzeba powiedzieć i powtórzyć. To było szczególnie długie zadanie, o złożonym temacie i nie byliśmy pewni, czy się uda, kiedy w 1999 roku podjęto decyzję. I w końcu się udało. »

Przed dodaniem „Nieczęsto zdarzają się podstawowe misje fizyki w kosmosie i wierzę, że niewiele krajów na świecie mogło zrealizować taki projekt, dzięki doświadczeniuOniraZ’Obserwatorium na Lazurowym Wybrzeżu A CNES. »

misja na dwa lata

Mikroskop (mikrosatelita z kompensacją oporu do obserwacji zasady równoważności) został wystrzelony na rosyjskiej wyrzutni Sojuz, Podpisana 25 kwietnia 2016 r. Temu Centrum Kosmiczne w Gujanie.

Satelita, który przy starcie ważył 303 kg, korzystał z platformy Niezliczony z CNES.

Znajduje się na półkolistej orbicie synchronicznej ze słońcem, na wysokości 710 km.

eksperyment hostowany pod mikroskopem T sig (Twin-Space Accelerometer for Gravity Experiment), składa się z dwóch mas o różnych gęstościach, które podlegają jednemu polu grawitacyjnemu.

Eksperyment miał na celu przetestowanie zasady równoważności przez dwa lata, kluczowego elementu ogólnej teorii względności.Einstein (Opracowany w latach 1907-1915), z niezrównaną dokładnością 10-15.

Mikroskop, którego opracowanie kosztowało 130 milionów euro, został ostatecznie dobrowolnie anulowany 15 października 2018 roku.

Einstein ma zawsze rację

Dwa lata po zakończeniu misji wynik jest ostateczny, jak ogłoszono 14 września Manuel RodriguezOnera, Kierownik Projektu Mikroskopowego: „Nie ma naruszenia zasady równoważności większego niż 2,7 x 10-15. »

Tak więc teoria Einsteina przetrwała najdokładniejsze eksperymenty na świecie ponad sto lat po jej ustaleniu.

Onera ma teraz nadzieję, że będzie w stanie uruchomić dokładniejszą misję Microscope 2, aby nadal przesuwać granice wiedzy…