Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europejska Agencja Kosmiczna ujawnia niesamowite odkrycie

Europejska Agencja Kosmiczna ujawnia niesamowite odkrycie

drCzy „pająki są na Marsie”? Takiego wyrażenia użyła Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) w niedawnym komunikacie prasowym, gdy fotografowano kształty ciemnych gwiazd w południowym regionie polarnym Marsa. Zapewniamy, że jest to w rzeczywistości złudzenie optyczne spowodowane mieszaniną pyłu i pęknięć lodowych.

z powodu ? Zjawisko klimatyczne. Światło słoneczne zamienia lód z dwutlenku węgla w gaz, który gromadzi się i eksploduje podczas marsjańskiego źródła. To powoduje, że pył i piasek tworzą gigantyczne fontanny, które spadają na planetę, tworząc ciemne, przypominające pająki plamy.

Wiadomość: Na nowych zdjęciach na Marsie dostrzeżono cechy przypominające pająki

Naukowcy twierdzą, że każde z nich to tak naprawdę pęknięcie gazowe na powierzchni

(przez @ESA) pic.twitter.com/pnUNM6Sb1Q

– Najnowsze w kosmosie (@latestinspace) 26 kwietnia 2024 r

Zjawisko pareidolii

Odkrycie było możliwe dzięki danym zebranym przez należącą do Europejskiej Agencji Kosmicznej sondę kosmiczną ExoMars Breed Gas Orbiter. Jak podano, zdjęcie to wykonano w południowym regionie polarnym czerwonej planety TF1.

Wymiary każdego kształtu wahają się od 45 metrów do 1 kilometra. Kiedy niektórym obserwatorom wydaje się, że widzą pająki, a nawet zwierzęta, w rzeczywistości jest to spowodowane zjawiskiem pareidolii. Te złudzenia optyczne często pojawiają się podczas badania gwiazd lub zwykłych obiektów. Wynikają one z wrodzonej skłonności naszego umysłu do dokonywania atrybucji […] Czytaj więcej

READ  Niezwykła technika pozwalająca zachować świeżą śmietanę i jogurt na dłuższy okres