Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OSPC, Rica – Ukraina – Rosja: „Zmierzamy do nowej generacji zimnej wojny”

Co więcej, jest ich więcej niż pięć milionów Ukraińscy uchodźcy w Europie, zwłaszcza w Polsce. W obliczu tego napływu Rosja opracowała strategię powitania Ukraińców, oferowania im pracy, bezpieczeństwa pracy, darmowego mieszkania itp. Celem jest ponowne zaludnienie regionów wschodniej Rosji, które od kilku lat cierpią z powodu braku siły roboczej. W szczególności celem są młodzi Ukraińcy, którzy są szczególnie wykształceni. Według rosyjskich danych, obecnie do Rosji wyjechało nieco ponad 1,2 mln Ukraińców. Tak mieszanej populacji nie widzieliśmy od II wojny światowej.

W tej chwili nie jest jasne, czy ci uchodźcy będą chcieli wrócić do domu w nadchodzących latach. Niektórzy mogą osiedlić się w innych krajach. Na przykład łatwo jest uzyskać obywatelstwo, o ile Ukrainiec może udowodnić, że jeden z jego krewnych już mieszka w Polsce lub że jeden z członków jego rodziny już tam pracował. Nie ma wątpliwości, że niektóre małe kraje, takie jak Mołdawia, będą musiały się zrestrukturyzować i dostosować do stałego dostępu ukraińskich uchodźców.

Tutaj również jest to pytanie od dawna i Rosjanie liczą na to, jak długo uchodźcy będą stanowić ekonomiczne i społeczne obciążenie dla naszych europejskich społeczeństw. Putin polega na pamięci kryzys migracyjny 2016 r., a także wzrostem rządów nacjonalistycznych i populistycznych, które zmęczyły europejskie społeczeństwa, które przyjmują uchodźców.

READ  Atenor: Nabycie budynku w sercu biznesowej dzielnicy Paryża, 16. dzielnica (Francja)