Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ORLEN ERC Rally Poland – FIA ERC

ORLEN zostaje sponsorem tytularnym Rajdu Polski ERC

Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA liczące się jako 77. Rajd Polski otrzymały sponsoring tytularny od PKN Arlene, przygotowując się do czerwcowych obchodów 100-lecia.

Runda druga zaplanowana jest na sezon ERC 2021 od 18-20 czerwca do ORLEN 77Cz Rajd Polski to czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Polski Proliato (RSMP).

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy PKN Arlene wsparło Polski Związek Motoryzacji i Motocykli, najbardziej uznanego organizatora rajdu.

W 2006 i 2007 r. Polski Rajd ERC Counter Platinum startował jako Polska, wysokiej jakości olejów marki ORLEN. Kolejne dwie edycje (2008 i 2009) zostały nazwane Platynowym Rajdem Polski ORLEN, druga zaś ORLEN-em 74. Rajdem Polski uzyskał w 2017 roku status rund Rajdowych Mistrzostw Świata w oparciu o imprezę w Mkołajkach od 2005 roku.

Michael Sikora, prezes Polskiego Związku Motoryzacji i Motocykli, powiedział: „W tym roku świętujemy wielkie święto w Rajdzie Polski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania i wsparcia PKN Arlene, którego działalność w branży sportów motorowych jest kluczowa dla organizatorów wydarzeń. ”

Wsparcie Jubileuszowego Rajdu Polski to jeden z wielu przykładów wyjątkowego zaangażowania PKN Arlon w rozwój sportów motorowych. Firma od lat związana jest z Robertem Kubicą, zdobywcą Grand Prix i byłym kierowcą ERC.

W lutym 2021 roku w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie został oficjalnie odsłonięty samochód Alfa Romeo Racing ORLEN. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy w historii zespół Formuły 1 zaprezentował światu w Polsce swój samochód.

Kubika jest również członkiem Grupy ORLEN, grupy czołowych przedstawicieli polskiego sportu motorowego.

Oprócz rywalizacji w Formule 1 w drużynie Orleanu znajdują się również dwukrotny mistrz świata w żużlu Bardos Smarslik i znany z wyczynów Tucker Rally, jeden z najlepszych rajdowych umiejętności Miko Marxik i Cockpar, Kuba Prasikovsky. Wroczbach, najlepszy na świecie.

READ  Dowiedz się, jakie jest średnie wynagrodzenie w Polsce

Od 1999 roku ORLEN wspiera rozwój młodych polskich umiejętności motorsportu. Obecna Akademia ORLEN Team w Kartingu wspiera Magiz Kedis, Gustav Vinevsky, Carol Groot, Carol Sebel i Timothy Kuzczyk