Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niger kupi drony z Turcji

Informację tę potwierdzili prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i jego nigeryjski odpowiednik Muhammad Bazoum. Niger wyposaży się w tureckie drony Bayraktar TB2, pionierski model Baykara, zięcia Recepa Tayyipa Erdogana.

W komunikacie prasowym władze tureckie z zadowoleniem przyjęły umowę z Nigerem dotyczącą dronów Bayraktar. TB2, ale także na pojazdach opancerzonych i samolocie szkoleniowym Hürkus, opracowanym przez państwową Turkish Aerospace Corporation. Ten kontrakt „Zwiększy zdolności sił zbrojnych i sił bezpieczeństwa” Z Nigru ekscytuj się komunikatem prasowym, Cytowane przez Niger Informacje o TamTam.

W następstwie tej sprzedaży Turcja była zadowolona, ​​że ​​kontrakt ten wzmacnia relacje między Nigrem a Turcją. W tym samym komunikacie prasowym prezydent Recep Tayyip Erdogan złożył kondolencje tym, którzy stracili życie w licznych atakach zbrojnych, które nawiedziły Niger i wyjaśnił, że Turcja wspiera wysiłki jego kraju w walce z terroryzmem. Niamey od lat walczy z terroryzmem i dlatego został włączony do połączonych sił st 5 Sahel, wraz z Mauretanią, Mali, Burkina Faso i Czadem.

Niger ma 14 latNS Kraje podpisują umowę eksportową z turecką firmą zaopatrującą m.in. Katar, Ukrainę, Azerbejdżan, Maroko i Polskę.

Drony stały się nośnikami tureckiej potęgi militarnej. Jeśli po raz pierwszy Turcja rozwinęła stosunki gospodarcze z krajami afrykańskimi, w tym z Nigrem, to jej obecność w Afryce ma teraz aspekt bezpieczeństwa. ten Oko Bliskiego Wschodu (po drodze) Tak było na początku październikaWłasność tureckich dronów Rozprzestrzenia się na wybrzeżu Afryki. Pod koniec września do Tunezji przybyła pierwsza partia tureckich bezzałogowców. Maroko było następnym, które go przyjęło w środku cyklu napięć między Algierią.

W tym samym czasie, Afrykańska inteligencja wzmiankowany Rwandyjskie wojsko obserwuje tureckie drony w związku z operacjami wojskowymi w Mozambiku, donosi po drodze.

Jednak według londyńskiej arabskiej strony internetowej Etiopia również wpadła w ręce Turków, a Addis Abeba i Ankara zawarły umowę sprzedaży w połowie października. Witryna tureckiej gazety codziennej Codziennie rano Wspomniałem też, na początku październikaTurcja sprzedawała drony do Etiopii. Wreszcie Nigeria wyraziła zainteresowanie tureckimi dronami, które mają pomóc armii nigeryjskiej w walce z przestępczością zorganizowaną.

READ  obywateli Bliskiego Wschodu wykluczonych z lotów na Białoruś