Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Kurdyjskie klasy ludowe żyją w rozczarowaniu, wykluczeniu i marginalizacji” – Tahrir

„Kurdyjskie klasy ludowe żyją w rozczarowaniu, wykluczeniu i marginalizacji” – Tahrir

na wywiad

Ten artykuł jest zarezerwowany dla subskrybentów

Migranci i uchodźcy… w obliczu masowych przesiedleńplik

Wielu migrantów pozostawionych na granicy białorusko-polskiej to Kurdowie. Zdaniem badacza Adel Bakwana, przede wszystkim uciekają przed brakiem możliwości ekonomicznych.

Dyrektor francuskiego Centrum Badań w Iraku, autor Adel Bakwan, powiedział: Irak. Stulecie bankructwa od 1921 do dnia dzisiejszego (Talander, 2021) przygląda się ekonomicznej niepewności ciążącej na młodych Kurdach i spychającej ich na ścieżkę wygnania do Europy. Według Stowarzyszenia Uchodźców Kurdystanu w ciągu ostatnich trzech miesięcy region opuściło 3000 Kurdów. Parmi eux, 1 600 auraient rejoint le Bélarus avec un visa de tourisme octroyé par le régime de Minsk, accusé par l’Union européenne d’avoir organisé une filière d’immigration illégale pour se venger des sanctions l’Union européenne d’avoir organisé une filière d’immigration illégale Avoir zorganizuje swoich krewnych.

Dlaczego młodzież Kurdystanu bardziej tęskni za emigracją?

Młodzież Iraku i młodzież Kurdystanu nie mają takich samych aspiracji. Większość Irakijczyków mieszkających na południu i centrum kraju marzy o spędzeniu wakacji na północy, w prowincjach Kurdystanu: w miastach Dohuk, Sulaymaniyah i Erbil. Podczas gdy młodzież tych miast bardzo pragnie opuścić iracki Kurdystan, aby osiedlić się w krajach Zatoki Perskiej, oczywiście w Turcji i Europie. Pierwszy poziom analizy na poziomie politycznym: Często zapominamy, że iracki Kurdystan nie jest państwem, …

READ  „Wojna na Ukrainie obróciła karty w postkomunistycznej Europie, podczas gdy Rosja zdmuchuje żar nacjonalizmu”