Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niesamowity wróg, zwycięzca Merlier, Sagan 5 … przeżyj ponownie najważniejsze wydarzenia Fazy 2

Belg Tim Merler (Albicin-Phoenix) wygrał po sprincie, naznaczonym sporem pomiędzy Fernando Gavirią (reprezentacja ZEA) a jego kolegą Juanem Sebastianem Molano.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Zgodnie z oczekiwaniami drugi etap Tour of Italy pomiędzy Stubenigi a Novarą (179 km) zakończył się sprintem. Najszybszy na końcu etapu był Belg Tim Merlier (Alpecin-Fenix), który na ucieczkę musiał czekać do ostatnich kilometrów.

Nie jest najsłynniejszym sprinterem, ale Belg Tim Merler (Alpecin-Fenix) był najszybszy na tym drugim etapie Giro, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Tour. Pokonał Włochów Giacomo Nizzolo (Qubica-Assos) i Ilyę Viviani (Covidis). W swoim pierwszym sprincie 176-dniowym (który spowodował gwałtowny upadek Fabio Jacobsena podczas Poland Tour 2020), Dylan Gronwijn (Jumbo-Visma) finiszował u stóp podium, wyprzedzając Petera Sagana (Bora Hansgrohe).

(Franceinfo: Sport / Eurosport Player)

O zwycięstwo nie mógł walczyć emirat Kolumbijczyk Fernando Gaviria. Już utknął w obliczu przeszkód, po prawej stronie drogi, przez swojego kolegę z drużyny i rodaka Juana Sebastiana Molano, który złagodził jego wysiłek. Najgorszego uniknięto, ponieważ Gaviria nie rozbił się i zakończył na 24. miejscu.

Kolumbijczyk w barwach drużyny Emirates nie mógł walczyć o zwycięstwo.  Utknął już przed blokadami drogowymi, po prawej stronie drogi, przez kolegę i rodaka Juana Sebastiana Molano.  Najgorszego uniknięto, ponieważ Gaviria nie rozbił się i zakończył na 24. miejscu.

(Franceinfo: Sport / Eurosport Player)

Zwycięzca w sobotę 8 maja Filippo Jana (Ineos Grenadier) był zdeterminowany, aby w niedzielę utrzymać różową koszulkę swojego lidera w klasyfikacji generalnej. Włoch wygrał drugi wyścig pośredni dnia, 25 km przed końcem, i zdobył trzy sekundy nagrody. Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) zajął dodatkowe 2 sekundy. Ganna pozostała różowa przez 13 sekund przed Edoardo Affini (Jumbo-Visma) i 16 na Tobias Foss (Jumbo-Visma). Cudowny Evenbueil awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając kolegów z drużyny, Joao Almeidę (piąte) i Remy’ego Cavagnę (szóste).

Zwycięzca w sobotę 8 maja Filippo Jana (Ineos Grenadier) był zdeterminowany, aby w niedzielę utrzymać różową koszulkę swojego lidera w klasyfikacji generalnej.  Włoch wygrał drugi wyścig pośredni dnia, 25 km przed końcem, i zdobył trzy sekundy nagrody.  Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) zajął dodatkowe 2 sekundy.  Ganna pozostała różowa przez 13 sekund przed Edoardo Affini (Jumbo-Visma).

(Franceinfo: Sport / Eurosport Player)