Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Foot OL – OL: Trener Juninho, szokujący pomysł Leona! Olympique Lyonnais

Gdy Rudi Garcia zmierza do odejścia pod koniec sezonu, OL już myśli o przyszłości. Vieira, Galtaire, Gallardo to poważne tory, podobnie jak Juninho, który mógłby zostać trenerem.

Przeciwko Lorient, OL potwierdził swoje imponujące niedzielne zwycięstwo z Monako i odzyskał trzecie miejsce w tabeli do niedzielnego meczu ASM z Reims. Jeśli tytuł przeniósł się po brutalnej porażce z Lille, Lionel wciąż mógłby marzyć o tytule Ligi Mistrzów. Niestety dla Rudiego Garcii, nawet kwalifikacje w C1 nie powinny wystarczyć, aby przekonać Jean-Michela Olasa do zaproponowania mu nowego kontraktu. Tak więc trener Lyonu opuści klub pod koniec swojej dzierżawy w czerwcu. Aby go zastąpić, Olympique Lyonnais ma już kilka torów, zarówno we Francji, jak i za granicą. Niektóre z nich są znane od kilku dni, jak choćby Christophe Galtaire (choć bliżej Nicei) czy Roberto de ZerbiW drodze do Sassuolo. Ale niektóre z rozważanych opcji są bardziej zaskakujące.

Trener Leoninho?

Jeśli mamy wierzyć drużyna, OL również studiuje profil Patricka Vieiry, bez pracy od czasu opuszczenia Nicei. Trener River Plate Marcelo Gallardo z Argentyny to nazwisko, które Juninho tak bardzo kocha, chociaż trudno sobie wyobrazić start zawodnika, który niedawno odrzucił Romę. W szczególności dyrektor sportowy OL jest ostatnim rozwiązaniem rozważanym przez klub. W rzeczywistości Brazylijczyk może zostać zwerbowany jako trener, co uzasadnia charyzma Johnny’ego na boisku, który nie waha się regularnie wyrażać swojej opinii w szczególności na temat opcji taktycznych. Od powrotu do klubu dwa lata temu były pomocnik zajął większą pozycję w klubie i ma nadzieję, że stanie się kluczowym elementem projektu sportowego, Jest to sytuacja, która czasami powoduje pewne napięcie między nim a trenerem na jego miejscu. Jeśli pomysł brzmi atrakcyjnie, ma też swoje ograniczenia. W rzeczywistości w tej chwili Juninho nie ma niezbędnych certyfikatów, aby trenować w Ligue 1. OL może zatem ryzykować wysokie grzywny.

READ  Francja nie zagra w finale i przegra z Hiszpanią