Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Mówię do młodych ludzi zmobilizowanych na rzecz klimatu: 'Idź dalej! „”

Holenderski wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za Zielony Ład Frans Timmermans przebywa w Glasgow, aby negocjować i próbować narzucić wizję Unii 26NS Konferencja Klimatyczna (COP26). Komentował przebieg konferencji i nakreślił jej wizję.

Czy powinniśmy wierzyć w konkretny wynik COP 26?

Wypowiedzi niektórych szefów państw pozytywnie mnie zaskoczyły i niewątpliwie wynika to z ostrzegawczego tonu niedawnego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu. [Groupe d’experts intergouvernemental sur l’évolution du climat]Jak w ostatnich tragediach klimatycznych, które miały miejsce w wielu krajach. Konsekwencje ocieplenia stały się niezaprzeczalne i dlatego należy zrobić wszystko, aby uniknąć ocieplenia przekraczającego 1,5°C. I pozostań na szczycie konferencji paryskiej.

Jak to się dzieje pod nieobecność przywódców Rosji i Chin?

Chiny ponoszą historyczną odpowiedzialność i widzieliśmy, że odegrały zasadniczą rolę w Paryżu. Wysłałem delegację wysokiego szczebla do Glasgow i chociaż Pekin nie podjął jeszcze konkretnych zobowiązań, uważam, że kraj ten pozostaje otwarty na dialog i jest na dobrej drodze.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Chiny zamierzają uczynić z klimatu kartę przetargową przeciwko Waszyngtonowi

„Jest północ” – powiedział Boris Johnson. Glasgow, czy to ostatnia szansa?

Rozumiem mowę, ale nie wierzę w takie słowa. Oczywiście całkowita porażka utrudni uratowanie konferencji w Paryżu, ale nie wypełnienie wszystkich luk tym razem nie będzie oznaczać końca świata. Po Glasgow nadejdzie okres i będziemy musieli iść dalej, zwłaszcza jeśli nie osiągniemy wszystkich oczekiwanych wyników. W takim przypadku będziemy musieli podwoić nasze wysiłki …

Młodzi ludzie, w tym Greta Thunberg, mówią, że nie mają złudzeń co do wyniku dyskusji. Co im powiesz?

Powiedziałbym do Grety, sojuszniczki: „Więc posłuchaj tego, co mówią obecni liderzy i zgódź się, że jest znacznie lepiej niż wcześniej.” Następnie mówię do młodzieży: „Dalej! ur. Twoje niezadowolenie pomaga nam motywować innych światowych liderów.”

READ  Mubasher - Kryzys na granicy polsko-białoruskiej: setki migrantów wróciły do ​​Iraku
Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Trzy czwarte 16-25-latków w dziesięciu krajach na północy i południu uważa przyszłość za „przerażającą”

Twój projekt i jego dwanaście propozycji przyjętych w lipcu mają na celu uczynienie Europy światowym liderem, ale czy jesteś absolutnie pewien, że wszystkie 27 krajów spełni wymagania Twojej karty i, powiedzmy, zmniejszy emisje o 55% do 2030 r.?

Nie przeczę trudności, ale wszystkie państwa członkowskie przyjęły prawo klimatyczne i swoje zobowiązania. Nie możemy odejść od tego celu, ale jeśli zaoferuje się nam alternatywy narodowe, przeanalizujemy je. Uważam jednak, że osiągnięto równowagę między interesami gospodarczymi a końcem uzależnienia od węgla.

Masz 53,54% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.