Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mińsk wyróżnił tysiące migrantów na polskiej granicy

Polska nie kryje obaw związanych z napływem dużej liczby migrantów na jej granicę z Białorusią. Kilkuset uchodźców zgromadziło się wzdłuż granicy w poniedziałek, 8 listopada, naprzeciw żołnierzy rozmieszczonych, aby uniemożliwić im przejście. Warszawa oskarża białoruskie władze o wykorzystywanie tych migrantów do naciskania na Unię Europejską, która przygotowuje się do nałożenia sankcji na Mińsk. Waszyngton wezwał również Białoruś w poniedziałek do zaprzestania. Przetwarzanie „Przepływ migrantów do Europy.

Ten masowy wjazd imigrantów do Polski w ostatnich godzinach był oczekiwany, według naszego specjalnego wysłannika do Polski, rzymski lemarquier. Od blisko 24 godzin krążą plotki o takiej możliwości. Zagrożenie to zmaterializowało się w poniedziałek, kiedy setki migrantów, z których większość była Kurdami, według białoruskich mediów opozycyjnych, zgromadziło się w kilku punktach na polskiej granicy.

« Ogromna próba przekroczenia granicy. Są to terminy używane przez polski rząd, by potępić operację zaaranżowaną przez Białoruś, zapewnia Daniel Fallot, z międzynarodowego serwisu RFI. Według Warszawy kilkuset migrantów zebrało się na granicy za namową białoruskich władz.

Na portalach społecznościowych wiele filmów pokazuje te grupy imigrantów w konfrontacji z polskimi żołnierzami. Białoruscy pogranicznicy potwierdzili, że duża liczba tych uchodźców przemieszcza się wzdłuż granicy.

Czytaj też: Polska wysyła posiłki na granicę z Białorusią

Prawidłowy pas

Obecnie wydaje się, że migranci ci nie byli w stanie przejść. Trzeba powiedzieć, że polskie władze rozmieściły dużą liczbę żołnierzy, żandarmerii i policji w tzw. strefie wykluczenia. Obszar rozciągający się przez granicę z dwoma krajami, o szerokości od dwóch do trzech kilometrów.

Polska zarzuca białoruskim siłom bezpieczeństwa ścisłą kontrolę tych ruchów i wykorzystywanie tych migrantów jako środka nacisku na Unię Europejską oraz sankcji nałożonych na Aleksandra Łukaszenkę. Według polskiej prasy co najmniej dziesięciu uchodźców zginęło w ostatnich tygodniach podczas próby przekroczenia granicy między dwoma krajami. Napięcie jest tak duże, że Warszawa nie wydaje się gotowa się poddać.

READ  USA zabiegają o ekstradycję Ukraińca zamieszanego w cyberataki

To prawdziwa tragedia dla tych imigrantów uwięzionych w imadle. Imigranci, którzy często doświadczali najgorszych okrucieństw w swoim kraju. Można próbować podania wymuszonego. Co jest najgorsze, zdaniem organizacji pozarządowych zlokalizowanych na miejscu.

Warszawa twierdzi, że jest gotowa na każdą ewentualność – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych. Polski rząd zorganizował również w poniedziałek posiedzenie gabinetu kryzysowego, co świadczy o tym, że napięcie jest w apogeum. Zarząd podjął decyzję o zamknięciu granicy dla wszystkich pojazdów od wtorku rano.

Za Warszawę chcesz Mińsk” zaostrzenie tego konfliktu Na towary Reklama »

Według polskiego wiceministra spraw zagranicznych przywódcy Białorusi Aleksandra Łukaszenki” pełen nadziei ” dokładnie ” zwiększone napięcie »:

« Na to z pewnością liczy pan Łukaszenko. Zaostrzenie tego konfliktu i zwiększone napięcie. Stworzenie tej niebezpiecznej sytuacji jest wykorzystywane w swojej propagandzie, ponieważ może w ten sposób apelować do działaczy czy mediów, które będą popierać tę politykę otwierania granic.Paul Jablonsky wyjaśnia. Nie możemy na to pozwolić z prostych powodów. Jeśli dzisiaj będziemy świadkami tragedii lub tragedii, zmusi nas to do zmiany naszej polityki. Co może spowodować tragedię w miesiącu 20, 30 lub 100. »

Dla polskiego rządu, jak twierdzi Paweł Jabłoński, nie ma wtedy miejsca na poddanie się presji. Zarządzanie nadchodzącymi godzinami i dniami może być bardzo skomplikowane. Rozmieszczeni na granicy białoruscy żołnierze, którzy ściśle kontrolują migrantów, nie pozwolą im na powrót. Ludzka tragedia może przybrać jeszcze gorszy obrót, zdaniem podlaskich organizacji pozarządowych, według naszego Specjalnego Wysłannika z Sokółki.

Posłuchaj: Migranci uwięzieni między Polską a Białorusią, opowiedz im o strzelaninie

„Polska czy Niemcy nie mogą tego zrobić sami”

Obawiając się tego ogromnego ruchu imigracyjnego, Niemcy we wtorek 9 listopada wezwały Unię Europejską do „ zapobiec Pomoc w powstrzymaniu napływu migrantów z Białorusi do granicy z Polską.

READ  Podbój rynków afrykańskich i europejskich w sercu spotkania tunezyjsko-polskiego

« Ani Polska, ani Niemcy nie poradzą sobie z tym samodzielnie, Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział gazecie Budować. Musimy pomóc rządowi polskiemu w zabezpieczeniu granic zewnętrznych. Powinno to należeć do kompetencji Komisji Europejskiej. Wzywam go teraz do działania. »

Istotnie, w poniedziałek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała państwa członkowskie do wyrażenia zgody na nowe sankcje wobec władz białoruskich. ” Wykorzystywanie imigrantów do celów politycznych jest niedopuszczalne – zadenuncjowała. Oprócz rozszerzenia sankcji na Mińsk zauważyła, że ​​Unia Europejska ” Nauczysz się, jak karać linie lotnicze z krajów trzecich Co sprowadza imigrantów na Białoruś.

Karne linie lotnicze z krajów trzecich

« W razie potrzeby nie zawahamy się nałożyć sankcje na firmy i kraje, które grają w grę z przemytnikamiW połowie października ostrzegł szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Migranci otrzymują wizy, bilety lotnicze i gotowe urządzenie do przewiezienia ich do Mińska, gdzie są wywożeni na granice Litwy, Łotwy i Polski. Droga do Iraku została zamknięta latem tego roku, ale inne trasy zostały otwarte. »

Wiceprzewodniczący Komisji Margaritis Schinas podda się”. w najbliższych dniach w głównych krajach pochodzenia i tranzytu, aby upewnić się, że działają tak, aby ich obywatele nie wpadli w pułapkę zastawioną przez władze białoruskie ”, przedstawia komunikat prasowy z Brukseli.

Aby powstrzymać nielegalne przekraczanie migrantów na Białorusi, Unia Europejska przygotowuje ” Silniejsze sankcje gospodarcze przeciwko Mińskowi. Pierwsze sankcje gospodarcze przyjęte pod koniec czerwca dotknęły główne sektory, takie jak potaż, ropa naftowa i tytoń. Indywidualne sankcje UE wobec urzędników białoruskiego reżimu dotyczą obecnie 166 osób, w tym prezydenta Łukaszenki i dwóch jego synów.

Przeczytaj także: Von der Leyen nie chce „drutu kolczastego ani muru” na granicach UE

READ  Międzynarodowy rozmiar rynku pasków dziecięcych, łańcuch dostaw, zarządzanie danymi, analityka, prognoza 2027 (JASON, HUGGIES, Combi)

„Manipulacja” i „Mieszane taktyki”

Stany Zjednoczone Zdecydowanie potępia wyzysk polityczny i manipulację słabymi przez reżim [Alexandre] Łukaszenka „Opisał to jako”, powiedział rzecznik amerykańskiej dyplomacji Ned Price. irytujący » Zdjęcia i informacje z granicy polsko-białoruskiej. ” Wzywamy reżim do natychmiastowego zaprzestania manipulowania przepływem migrantów przez jego granice do Europy Rzecznik Departamentu Stanu, Hammer.

Kilka godzin temu NATO wydało ” Taktyka hybrydowa reżimu Łukaszenki i potępił białoruskie wykorzystywanie tych imigrantów. NATO zapewnia nas, że z dużym zainteresowaniem obserwuje sytuację i jej rozwój na granicach trzech państw członkowskich: Polski, Litwy i Łotwy.

Posłuchaj: Raport międzynarodowy: Przepływ migrantów przez Białoruś i Polskę wprawia Niemcy w zakłopotanie