Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft udaremnił największy atak DDoS w swojej historii

Platforma Microsoft Azure wchłonęła ostatnio jeden z najpotężniejszych i największych ataków DDoS w historii.

Microsoft udaremnił ostatnio największy atak DDoS Wcześniej nie rejestrował swoich usług pod względem przepływu. Ten atak, który miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku, miał rzekomo wycelować w Azure Center, nazwę infrastruktury chmurowej Redmond. Przez dziesięć minut sieć przeżyłaby atak o zdumiewającej sile, osiągając szczyt na poziomie 2,4 terabajta na sekundę (2400 gigabitów na sekundę).

Podobna liczba do ataków, które w przeszłości dotknęły Amazon Web Services i Google. Oba doświadczyły ataków osiągających szczytowe wartości odpowiednio 2,3 i 2,54 terabajta na sekundę. Pod względem ilości surowych danych, według krawędź, ale będzieNajwiększy zarejestrowany atak DDoS, jaki kiedykolwiek zarejestrowanoAsercja, która jest trudna do zweryfikowania, ale wiele mówi o jej zakresie.

Zaangażowanych 70 000 maszyn

Dane te są szczególnie ważne w przypadku ataku DDoS (Distributed Denial of Service). Ten manewr polega na zalewaniu sieci docelowej niepotrzebnymi żądaniami w celu jej nasycenia; Jeśli atak ma wystarczający rozmiar, sieć jest sztywna, a wszystkie powiązane usługi nie działają.

Ataki te często nie pochodzą z jednego źródła, zwłaszcza na taką skalę. Przewodzi im botnet, armia maszyn zombie zainfekowanych przez piratów. W tym przypadku Komunikacja Wynika z niego, że autorzy mieli dostęp do około 70 000 różnych maszyn. Znajdowały się one głównie w Azji i Stanach Zjednoczonych i byłyby skierowane do klienta europejskiego.

© Microsoft

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć

Pomimo tego ogromnego napływu danych usługi platformy Azure przetrwały bez wpływu na usługi. Na szczęście, wiedząc, że obecnie wiele firm i organizacji w dużym stopniu polega na platformie Azure, niektóre z nich są dość duże.

READ  Dobry plan: potężny MacBook Air M1 spada do 999 euro (szybko)

Sukces, z którego ich zespoły nie są dumne; Trzeba przyznać, że powstrzymanie ataku na taką skalę wymaga dobrze przygotowanej infrastruktury. Najwyraźniej Azure zrobił to bez mrugnięcia okiem. Microsoft wyjaśnił w komunikacie prasowym, że jego architektura będzie w stanie pomieścić „dziesiątki terabajtów”, zanim ulegnie atakowi DDos.

Podczas ataku DDoS napastnicy mogą rozprzestrzenić się na cały świat. © Artysta Cyfrowy – Pixabay

Dla osób lub firm o mniejszej sile istnieją usługi, które przed tym chronią. Najbardziej znany jest zdecydowanie Rozbłysk chmur, który twierdzi, że faktycznie powstrzymał atak 1,2 terabajta na sekundę w imieniu klienta. Ale sytuacja jest inna w przypadku dużych usług, takich jak: GiitHub To zapłaciło cenę w 2018 r. Ponieważ ataki DDoS mają tendencję do wzrostu, coraz ważniejsze będzie posiadanie uzbrojenia, aby na nie zareagować.