Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajemniczy sygnał radiowy do Drogi Mlecznej wzbudził zainteresowanie naukowców

Vlada Milosavljevic / 500px przez Getty Images

Astronomowie wykryli nieznane sygnały skierowane w centrum Drogi Mlecznej, ziemskiej galaktyki.

Kosmos – te sygnały nigdy nie były obserwowane w sercu Drogi Mlecznej. To dzięki jednemu z endoskopy radioaktywne Najbardziej wrażliwa osoba na świecie, ASKAP, opowiedziała im o Ziteng Wangu, doktorantce z University of Sydney School of Physics. Znaleziony. Właściwości tych fal są dziwne, według raportu astronomów z Wtorku, 12 października, z Czasopismo Astrofizyczne. Szczególnie fascynuje ich światło, które emitują: sygnał włącza się i wyłącza losowo.

Inne obiekty astronomiczne mają różną jasność, takie jak „supernowe”, spadające gwiazdy Lub pulsary, rodzaj „martwej” gwiazdy, która nie świeci stale. Dlatego naukowcy początkowo myśleli, że mają do czynienia z tego typu ciałami niebieskimi, ale „sygnały z tego nowego źródła nie pasują do siebie” – mówi Ziteng Wang.

Nieznany sygnał został zaobserwowany przez radioteleskopy w Australii i Afryce Południowej. Sygnał zniknął. Potem pojawił się ponownie, ale z innym zachowaniem: „Źródło zniknęło w ciągu jednego dnia, podczas gdy podczas poprzedniego oglądania trwało tygodnie” – mówi jeden z obserwatorów, profesor Murphy.

Nowy, ultrapotężny teleskop „rozwiązujący te tajemnice”

Nietrwałość tego sygnału może prowadzić do jego zaklasyfikowania do tego, co anglojęzyczni anglojęzyczni nazywają GCRT (ang. Galactic Center Radio Transients). Są to efemeryczne sygnały skierowane w centrum galaktyki. Jeden z kierowników badań, profesor David Kaplan z Uniwersytetu Wisconsin-Milwaukee, wyjaśnia, że ​​istnieją „pewne podobieństwa” do „tych tajemniczych obiektów”. W 2000 roku trzy GRCT miały Jest już określony.

W najbliższych latach naukowcy będą zwracać uwagę na te sygnały, aby określić ich źródło. Aby im pomóc, nowy ultrapotężny radioteleskop SKA, „rRozwiązuje tajemnice, takie jak to ostatnie odkrycie, a także otwiera nowe regiony wszechświata” – ma nadzieję jeden z autorów badania.

Można to również zobaczyć w: The HuffPost: Thomas Pesquet zabiera nas dookoła Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i jest pięknie

READ  Według japońskich badań w sytuacjach awaryjnych ssaki mogą oddychać ... przez odbyt