Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple przywraca warstwę sideloading

Apple broni swojego sklepu zębami i paznokciami. w biała księga Przed chwilą opublikowano, że producent atakuje sideloading, czyli możliwość instalowania aplikacji poza App Store – historyczną praktykę na Macu, której Apple nie chce wdrożyć na iOS. ale to Rozważana jedna droga Zgodnie z europejską ustawą o rynku cyfrowym, o której mówił już Tim Cook Cały ten ból, o którym myśli.

Ten nowy post, datowany na październik, uzupełnia ten opublikowany wcześniej w czerwcu. na ten sam temat. Powtarzają się te same argumenty, a Apple wbija, że ​​„ Obsługa sideloadingu do bezpośredniego pobierania lub z alternatywnych sklepów z aplikacjami może sparaliżować prywatność i ochronę, dzięki którym iPhone jest tak bezpieczny, i narazić użytkowników na poważne zagrożenia bezpieczeństwa. ».

Apple zależy od tego, co dzieje się z Androidem: codziennie 230 000 infekcji złośliwym oprogramowaniem, smartfony z Androidem od 15 do 47 razy częściej infekują iPhone’y i prawie 6 milionów ataków miesięcznie na te urządzenia peryferyjne, na których dozwolone jest sideloading. Apple gra całą kartę strachu, wspominając horror, który dotknąłby użytkowników iPhone’a, gdyby producent musiał pogodzić się z sideloadingiem:

  • Rozprzestrzenianie się złośliwych aplikacji, które umożliwiają przestępcom atakowanie użytkowników;
  • Użytkownicy będą mieli mniej informacji o aplikacjach i mniejszą kontrolę;
  • Niektóre aplikacje mogą wymagać usunięcia funkcji ochronnych, które uniemożliwiają im dostęp do podstawowych komponentów smartfona;
  • Użytkownicy mogą być zmuszeni do bocznego ładowania aplikacji zainstalowanych przez ich szkoły lub pracodawców;
  • Naśladując wygląd App Store, cyberprzestępcy będą mogli nakłonić użytkowników do pobrania złośliwych aplikacji.

Wszystko to nie jest możliwe w App Store, gdzie Apple recenzuje aplikacje (choć jest kilka problemów). Biała księga jest kompilacją najgorszych praktyk Androida w branży, reklamowanych jako lustrzane odbicie iOS. Dla Apple ” Sideloading po prostu nie leży w interesie użytkowników ».

Ta bardzo ponura prezentacja ryzyka związanego z sideloadingiem może mieć odwrotny skutek: Margrethe Vestager, europejska komisarz ds. konkurencji, ostrzegła bardzo wyraźnie, żeApple nie powinno wykorzystywać bezpieczeństwa Aby sztucznie ograniczyć konkurencję na iOS…

Apple oferuje jeszcze więcej perswazji, powołując się na swój korporacyjny program certyfikacji, który umożliwia firmom dystrybucję aplikacji poza sklepem – swego rodzaju na poziomie firmy. Program, który w 2019 roku wyprzedził zarówno Facebook, jak i Google, zarabiając na nich anulować swoje prawa oraz blokowanie aplikacji używanych wewnętrznie.

Pomimo ściślejszej kontroli, nadużycia związane z certyfikatami firmy trwały nadal, wyjaśnia Apple. ” To ilustruje ogromne niebezpieczeństwo, jakie stanowi Apple, przejmując możliwość dystrybucji aplikacji poza App Store przez każdego programistę. Jeśli Apple nie będzie kontrolować dystrybucji aplikacji na poziomie przedsiębiorstwa, ryzyko prawdopodobnie będzie większe dla ogółu społeczeństwa.

READ  Zagrożony przez Sony, dbrand wycofuje swoją czarną skrzynkę ze sprzedaży