Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miasto na Litwie tworzy „portal” do Polski

Stolica Litwy, Wilno, wpadła na niezwykły pomysł, by zmierzyć się ze sobą na odległość wywołaną epidemią: zainstalowało coś w rodzaju okrągłych drzwi w pobliżu swojej stacji kolejowej, 600 km od polskiego miasta Laplin. Miasto Lublin zrobiło to samo, a dwa „portale” przechwyciły transmisje na żywo z obu lokalizacji.

Wspólne przedsięwzięcie dwóch miast, szczególnie dzięki Co Vilnius (Vilnius City Tourism Company), ma na celu rozwiązanie problemu braku kontaktu ludzi z epidemią za pomocą technologii. Według The Verge projekt jest zwieńczeniem pięciu lat rozwoju. Jej pojawienie się w środku epidemii to tylko zbieg okoliczności.

Ludzkość stoi przed wieloma niebezpiecznymi wyzwaniami; Czy to polaryzacja społeczna, zmiany klimatyczne czy kwestie gospodarcze. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej, to nie brak naukowców, aktywistów, liderów, wiedzy czy technologii powoduje te wyzwania.Benedictas Kylis, założyciel projektu, powiedział w oświadczeniu.

To plemienność, brak empatii i pomniejszony obraz naszego świata, który często jest definiowany przez nasze granice narodowe., dodał Benedict Gylys.

Portal Gwiezdne Wrota wymyślony przez Go Vilnius przypomina te z kosmosu.

Zdjęcie: Idź do Wilna

Inicjatywa jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Benedictas Kylys, miasta Wilna, miasta Laplin oraz Centrum Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża. Chce dodać zespół stojący za projektem Portale W innych miastach w przyszłości, według The Verge.

READ  AVIA wprowadza 7 nowych stacji paliw w Polsce