Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercato. Paris Saint-Germain: pokusa Levandowskiego, doskonała alternatywa dla Mbappe? . sport

Sobota, Robert Lewandowski przeszedł do historii Bundesligi Strzelił 40. gola w lidze, dołączając do legendarnego Gerda Mullera, który ustanowił ten rekord w sezonie 1971-72, a także z Bayernem Monachium. Knockout przed wyjazdem z Bawarii do Paris Saint-Germain?

W dzisiejszym wydaniu drużyna W każdym razie zapowiada, że ​​polski napastnik będzie rozważał wyjazd z Niemiec po jedenastu sezonach, w tym ośmiu w koszulce Monachium. 32-letni Lewandowski uważa, że ​​poruszył sprawę w swoim klubie, który wygrał z nim wszystko i może sobie pozwolić na ostatni duży kontrakt w dużym europejskim klubie.

Nowa sesja w Bayern Monachium

Tak więc Paris SG szuka tego, który strzelił ponad 100 goli w ostatnich dwóch sezonach. Klub stołeczny przeprowadził już kilka lat temu ankietę na temat swojego napastnika u swojego niemieckiego odpowiednika, a następnie otrzymał kategoryczną odmowę.

Dziś sytuacja jest inna, ponieważ paryżanie coraz bardziej przekonująco pokazują się na europejskiej scenie, a Bayern Monachium rozpocznie nowy pozasezonowy turniej z Julianem Nagelsmannem, który na ławce rezerwowych pojawi się wraz z odejściami. Alaba.

Mbappe może nadal rozszerzać …

Jednak dostęp do słupów byłby możliwy tylko wtedy, gdyby Mbappe nie został przedłużony. Francuski mistrz świata zbliża się do końca swojej dekady w 2022 roku, a paryski przywódca pod wodzą Leonarda dokłada wszelkich starań, aby przekonać 22-letniego napastnika do powrotu. Gracz nie spieszy się i nie udzielił jeszcze odpowiedzi swojemu kierownictwu, nawet jeśli nie odkłada wkrótce zakończenia turnieju.

Przeczytaj także. Ligue 1. Kylian Mbappé: „Gdybyśmy przegrali ten turniej, nie byliby tymi, którzy go wygrali…”

Oprócz akt Lewandowskiego, Paris Saint-Germain zapytał również o profil Mohameda Salaha i Lionela Messiego na wypadek, gdyby jego gwiezdny napastnik odszedł.