Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Christophe Galter (Lille) po remisie z ASSE: „Zdecydowanie wzięliśmy stawkę”.

Jak analizujesz mecz swojej drużyny?
Początek gry był naprawdę zły i w ogóle nie byliśmy w naszym planie gry, raczej go opuściliśmy. Blok naszego zespołu był tak rozciągnięty, linie pękły na dwoje, a napięcie było tak duże, że klasa była na pewno pod wrażeniem. W miarę postępów w grze utrzymuj ładną równowagę. W drugiej połowie nie było zbyt wiele, poza tym, że ostatecznie brakowało nam sukcesu. Nie zagraliśmy meczu, jakiego się spodziewaliśmy. Porozmawiam z moimi graczami, abyśmy byli ciszej.

Wszystko zostanie rozegrane w ostatnim meczu w Angers, tym dalej, gdzie poczujesz się bardziej komfortowo …
Nie będzie konta. Kiedy nie możesz wygrać, nie możesz przegrać. W domu zostawiliśmy wiele punktów w tym sezonie. Ten kurs jest często wykonywany za granicą. Ten ostatni mecz będzie meczem finałowym z Angers i trzeba będzie zagrać lepiej niż Paris Saint-Germain, bo Paryż będzie miał duże szanse na wygraną w Breście. Musimy znaleźć podstawy i mieć większą kontrolę nad całą grą.

„Ta partia pozwala nam mieć nasze przeznaczenie między naszymi stopami a rękami”.

Christophe Galter, trener LOSC

Jak sobie poradzisz z tym napięciem?
Zapewnimy graczy, co potrafią robić poza domem. W tym tygodniu nie uważałem zawodników za zrelaksowanych ani zdenerwowanych, ale podczas pierwszych 25 minut zespół był zdenerwowany. Będziemy nalegać, że możemy bardzo dobrze radzić sobie za granicą.

Na czym chciałeś się skupić przeciwko Saint-Etienne: czy zadowoli się remisem czy wygraną?
Byłem rozdarty między tymi dwoma uczuciami, ponieważ gdybyśmy całkowicie się ujawnili i gdybyśmy strzelili gola, ciężko byłoby nam wrócić i być może prawie stracić tytuł. Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z remisu, ale patrząc na treść meczu, zastanawiałem się, czy nie powinniśmy zachować pewnej równowagi, będąc bardziej zorganizowanym i mając nadzieję, że coś zmieni.

READ  Sanchez, Lewandowski, Cristiano Ronaldo, Mahrez, Ohm: informacje o okienku transferowym 18, które przegapiłeś w piątek

Pod koniec spotkania widzieliśmy, jak Yilmaz i Sanchez upominają Reynaldo, który pozostał na ziemi… Jak radzimy sobie z tym napięciem w grupie?
To sytuacja, która istnieje i będziemy dużo pracować, kładąc nacisk na fakt, że nerwowość nie pomaga nam technicznie. Porozmawiam o tym z nimi. Wymaga energii i zaangażowania, ale z większą kontrolą nad czasem trwania meczu. Poprosiłem o zbudowanie meczu, ale przeciwnie, przeciwnik nie poddał się, ponieważ był dobrze zorganizowany i hojny, a my stawiliśmy czoła tej drużynie. Ale to pozwala nam stanąć między naszymi stopami a dłońmi. Gdybyśmy wygrali, nic by się nie zmieniło w przygotowaniach do meczu z Angers, ale mieliśmy Jokera, ponieważ łatwiej jest zremisować niż wygrać na wyjeździe. Ale będziemy mieli klasyczne podejście. „