Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mecze przełożone i zmieniony harmonogram: obecność Paris Saint-Germain w półfinale Ligi Mistrzów może wstrząsnąć ligą francuską

Mecze przełożone i zmieniony harmonogram: obecność Paris Saint-Germain w półfinale Ligi Mistrzów może wstrząsnąć ligą francuską

Ligę francuską do końca sezonu ligi francuskiej czeka prawdziwy ból głowy. Według kilku mediów w czwartek Professional Football League rozważa dostosowanie kalendarza rozgrywek Paris Saint-Germain i innych francuskich klubów, które nadal biorą udział w rozgrywkach. wyścigu o Puchar Europy, w kwalifikacjach w Marsylii i w najbliższy czwartkowy wieczór. Stowarzyszenie zamierza chronić te kluby, aby umożliwić im lepsze przygotowanie się do ostatnich europejskich wydarzeń, a zatem „Gwarantowana maksymalna liczba miejsc dla klubów francuskich„W konkursach kontynentalnych Propozycja, która zostanie poddana pod głosowanie w piątek Radzie Dyrektorów Stowarzyszenia.

Paris Saint-Germain, które w półfinale Ligi Mistrzów zmierzy się z Dortmundem, pierwszy mecz rozegra 1 maja, a rewanż 7 maja. Ze swojej strony Marsylia i Lille w czwartkowy wieczór rozegrają rewanżowy mecz w ćwierćfinale odpowiednio w Lidze Europy i Europejskiej Lidze Konferencyjnej, z możliwością zdobycia biletu do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Mecze zostały przełożone na dwa ostatnie dni ligi francuskiej

Na tym etapie Paryżanie muszą zmierzyć się z Niceą 3, 32 maja. Liga zaproponuje także przełożenie zaplanowanych na 3 maja spotkań Reims-Homme i Los C-OL, jeśli zakwalifikują się Marsylia i Lille. Nie zadowala to zainteresowanych klubów. Zarówno Nicea, jak i Le Havre, które spotkanie z Paryżem zaplanowano na 27 kwietnia i które również mogą zostać przełożone, wyraziły swój sprzeciw wobec tej zmiany w harmonogramie.

Jeżeli mecze zostaną przełożone, muszą zostać rozegrane pomiędzy 33. i przedostatnim dniem turnieju 11 maja a 34. i ostatnim dniem, 18 maja, przy czym oba dni przeznaczone są na grę deblową.

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​Paryż zakwalifikował się bez wielkiego Mbappé”.

Leży to w ogólnym interesie stowarzyszenia

Paryż, Marsylia i Lille nie rozegrały żadnego meczu w ubiegły weekend, ponieważ ich mecze zaplanowane na 29 grudnia zostały przełożone, aby zmaksymalizować przygotowanie do rewanżowych meczów ćwierćfinałowych. Spotkania te zostały przełożone na tydzień rozpoczynający się 24 kwietnia.