Argentyna w 1/8 finału z Polską – rts.ch

Po tym, jak na początku mundialu obawiała się najgorszego, po porażce z Arabią Saudyjską, Argentyna znalazła ratunek, pokonując Polskę (2:0) w trzeciej grupie i awansując do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Australią. Nadal towarzyszą mu Polacy, którzy będą grać z Francją. Meksyk bezskutecznie pokonuje Arabię ​​Saudyjską 2:1.

Polacy zakończyli turniej z 4 punktami, tyle samo co Meksyk, ale z lepszą różnicą bramek.

Argentyńska drużyna strzeliła gola po Macu Allisterze (46) i Alvarezie (67), po tym jak ich serwis był długo przerywany w meczu przeciwko znakomitemu Szczęsnemu. Polski bramkarz w pierwszej połowie zaliczył serię kluczowych obron, w tym hojny rzut karny Messiego (39. minuta). Polska rozwijała się w bardzo defensywny i prosty sposób.

Po raz pierwszy od 1978 r

Z kolei Meksyk pokonał Arabię ​​Saudyjską 2:1. Prowadził po sukcesach Martina (48) i Chaveza (53) i mocno naciskał na podwyższenie wyniku. Z drugiej strony Saudyjczycy zmniejszyli przewagę dzięki Al-Dosari (95). Meksykanie, wygrywając 2:0, zremisowali dokładnie z Polską (2:2 różnicą bramek, 0:0 bezpośrednio).

Gdyby wynik się nie zmienił, zostaliby wyeliminowani na podstawie liczby ostrzeżeń! To pierwszy raz od 1978 roku, kiedy Aztekowie nie odpadli w fazie grupowej.

Wojciech Szczęsny broni rzut karny Lionela Messiego. O końcowym wyniku zdecydowała obrona, kolejny rzut karny w wykonaniu polskiego bramkarza. [Imago Images – IMAGO/Simon Stacpoole]