Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mattie Cash z Aston Villi trenuje i gra z Robertem Lewandowskim dla Polski

Obrońca Aston Villi, Mattie Cash, rozpoczął niedawno międzynarodową karierę w reprezentacji Polski, zmieniając swoją przynależność z Anglii, odkąd jego matka urodziła się w Polsce. Od czasu zmiany dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski w ostatniej międzynarodowej przerwie eliminacji mistrzostw świata z Andorą i Węgrami. Cieszył się solidną osobistą kampanią dla Villi z 18 występami we wszystkich rozgrywkach i był wspierany przez inne zespoły, zastępując Deana Smitha na stanowisku menedżera Stevena Gerrarda. Odkąd Gerrard przejął stery, Villa wygrała cztery i przegrała dwie, przegrywając z sześcioma najlepszymi zespołami Manchesterem City i Liverpoolem.

Chociaż z pewnością istnieje wiele różnic między Villi a reprezentacją Polski, Cash powiedział, że lubi trenować i grać u boku Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, choć w tym momencie tylko kilka razy. W niedawnym wywiadzie dla Doc Sport (przez Birmingham Mail) wyraził podziw dla dobrze prosperującego numeru 9. – W służbie międzynarodowej trening nie jest długi i ciężki, bo masz mecze. Po każdej sesji szliśmy i kończyliśmy. Podobno robiłem biały krzyż. Piłki dośrodkowane do Lewandowskiego są niesamowite – powiedział Cash o ostatniej przerwie międzynarodowej.

Przez cały czas Cash spędza sporo czasu, posuwając się do przodu, zwłaszcza po tym, jak cieszy się większą swobodą ofensywy od czasu schwytania Gerrarda Villi. Cash powiedział, że jego praca była znacznie łatwiejsza, gdy automatyczny finiszer, taki jak Lewandowski, uderzył piłkę z prawej strony, ale dodał presji, aby upewnić się, że piłka była równa. „Jego koniec jest na kolejnym etapie! Wystarczy, że zostawisz go w środku, a następnym razem, gdy zobaczysz piłkę, jest w górnym rogu!

Zdjęcie: Nick Pots / PA Images.

Od czasu dołączenia do Villi z Nottingham Wilderness jesienią 2020 roku, Kash szybko stał się jednym z najlepszych obrońców w Premier League. Choć ma bardzo trudną drogę, by dołączyć do seniorskiej reprezentacji Anglii, wie, jak bardzo skorzysta na grze z takimi zawodnikami jak Lewandowski dla Polski. „Wspaniale jest grać z takimi graczami. Jeden z najlepszych graczy na świecie, widziałem go z bliska na treningu, w meczach, wspaniale było być przy nim i rozmawiać z nim na boisku ”- wyjaśnił.

READ  Reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce: Bruksela odzyskuje wymiar sprawiedliwości UE