Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W obliczu Govt-19 władze zaostrzają kontrole

Nowe limity ustalono na 30% możliwości firm otwartych dla publiczności, czyli obecnie 50%.

Polska ogłosiła nowe ograniczenia we wtorek, 7 grudnia, w odpowiedzi na silne odrodzenie się epidemii Kovit-19, z zamknięciem klubów nocnych i klubów od 15 grudnia, z surowymi ograniczeniami dotyczącymi restauracji, hoteli, transportu i kościołów.

Nowe limity są ustalone na 30% pojemności firm powitalnych, która obecnie wynosi 50%, ale z możliwością przekroczenia tego limitu dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni, jeśli ich kierownik sprawdzi przepustki do zatoki. W transporcie publicznym wskaźnik zostanie zatwierdzony z wydajnością 75%. Kluby i dyskoteki powinny być zamknięte. Pasażerowie przybywający do Polski (poza strefę Schengen) muszą zostać sprawdzeni przez rząd 24 godziny przed wjazdem do kraju.

„Ścisły konsensus”

Od 1 marca Ministerstwo Zdrowia ogłosiło „ścisły konsensus” w ramach Partii Demokratycznej, która ma na celu wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla lekarzy, nauczycieli i członków służb mundurowych. Ponadto nowa ustawa o przygotowaniach pozwoliłaby liderom biznesu zabiegać o wyniki antyrządowych testów od swoich pracowników.

READ  Tysiące Polaków maszerują w obronie wolności mediów