Masters 1000 Monte Carlo (1/8 finału): Alexander Zverev zdominował Pabla Carreno Bustę i awansował do ćwierćfinału

W tej chwili wszystko idzie mu dobrze. Jeśli życie Aleksandra Zvereva nie było długą rzeką spokoju w ostatnich tygodniach na torze ATP, światowy numer 3 wydaje się być w lepszej formie w tym tygodniu na skale. Podobnie jak dzień wcześniej, tak jak dzień wcześniej, pokazał wielką siłę w czwartek w starciu z 19-letnim Pablo Carreno Bustą w ATP, którego doskonalił w dwóch setach i nieco ponad półtorej godziny. trudniejsze zadanie przeciwko Andreyowi Rublowowi lub Yannikowi Senerowi w kwartale.

ATP Monte Carlo

Hénin o dążeniu Zvereva do perfekcji: „Miał chwile napięcia i dobrze reagował”

2 godziny temu

Wciąż daleko mu do poziomu z drugiej połowy ubiegłego sezonu, ale Alexander Zverev może stopniowo odzyskiwać tempo. Wciąż z pewnymi wahaniami ostrości, takimi jak te dwie przerwy, które nie rozpoczynały każdego seta, Niemiec był w stanie nadać swoim uderzeniom niezbędną intensywność, aby nigdy nie wątpić w tę część. I ta przewaga znaleziona w porównaniu z 20 najlepszym graczem i silnym graczem na glinie jest interesującą rzeczą.

Zverev odzyskał odwagę

Ponieważ wielki Sasha znowu był ostatnio tak zdenerwowany, że kilka razy mógł się zdenerwować. Najpierw rezygnując ze swojego zobowiązania do wejścia, gdy jego przeciwnik zostawił to jemu podczas remisu, ale także pod koniec drugiej kwarty, gdy zobaczył, jak Carreno Busta odrzucił dwa punkty meczowe z jego podania przy 6-2, 5-4, 15 /40. Ale metodycznie Zverev był w stanie za każdym razem wrócić na właściwe tory. To znaczy powstrzymywać przeciwnika jakością strzału, długością, często zakrzywionymi ścieżkami wzdłuż linii i wagą piłki.

I tak sprawiał wrażenie, że może zerwać, kiedy się na to zdecyduje. Co więcej, ze swoim stylem pierwszej rundy, w którym potwierdził wcześniej przerwę w pierwszej rundzie, brutalną porażką w długiej serii pod koniec wyścigu (3-1). Pomimo kolejnego słabego startu w drugim secie (6-2, 0-2), jego osłabienie opłaciło się, gdy wrócił późno na piątą szansę w dziesięciominutowym meczu (6-2, 3-3). Po tym nie uwolnił się od presji i metodycznie awansował w sądzie, kiedy miał okazję.

I nawet jeśli dwa punkty meczowe spadną mu pod nosem przy 5-4, jego doskonała jakość powrotu do zdrowia pojawiła się dwie gry później. Zawsze śmielszy, wykańczał nawet swoją technikę wspaniałym uderzeniem z bekhendu, które uderzało dobrze. Podczas gdy jego negatywność może czasami prowadzić do sztuczek, Zverev był odważny. Stan umysłu, z którego może skorzystać w weekend, ponieważ wpływa na niego również jego siła, gdy jest w nastroju.